پنج شنبه 1 آبان 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در خراسان جنوبی/
مراسم تجلیل از سرآمدان فرهنگ و هنر برگزار می‌شود

مراسم تجلیل از سرآمدان فرهنگ و هنر استان خراسان‌جنوبی به همت بنیاد نخبگان استان خردادماه سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اولین جلسه هم‌اندیشی کارگروه تخصصی توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز با حضور رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی و مدیران و مسؤولان دستگاه‌های اجرایی در حوزۀ فرهنگ و هنر، در محل بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

حسن هاشمی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی ضمن معرفی ستادهای زیرمجموعه معاونت علمی‌و‌فناوری ریاست‌جمهوری، گفت: ستاد توسعۀ فناوری‌های نرم و هویت‌ساز یکی از ستادهای مهم است که بنا بر اهمیت فرهنگ‌سازی در جامعه علمی استان، کارگروه تخصصی این ستاد در بنیاد نخبگان استان تشکیل شده است.

وی افزود: متأسفانه خراسان‌جنوبی فاقد زیرساخت‌های صنعت و کشاورزی است؛ به همین دلیل خروجی این جلسات می‌تواند در ایجاد بستری مناسب برای اشتغال‌زایی و تجاری‌سازی محصولات هنری و فرهنگی گامی مناسب باشد.

هاشمی ادامه داد: طراحی، رسانه‌های صوتی و تصویری، رسانه‌های مجازی، گردشگری و میراث فرهنگی، سرگرمی، نشر و هنرهای تجسمی ازجمله حوزه‌های مهم در عرصۀ فرهنگ و هنر است که علاوه بر ثروت‌آفرینی، نقش مهمی در اشتغال‌زایی دارد.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی با تأکید براینکه هدف از تشکیل کارگروه تخصصی توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز، گسترش فرهنگی و سپس توسعۀ اقتصادی است، تصریح کرد: وظیفۀ اصلی این کارگروه شناسایی نقاط قوت و ضعف استان در عرصه‌های فرهنگ و هنر است.

مسئولان اداره‌کل ارشاد اسلامی استان، اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی، دانشگاه بیرجند، حوزه هنری، بسیج هنرمندان، کانون هنرمندان و جمعی از پیشکسوتان استان از حاضران در این نشست بودند.

لازم به ذکر است، در این نشست مقرر شد با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط استان، مراسم تجلیل از سرآمدان فرهنگ و هنر استان به‌همت بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی در خرداد ماه سال جاری برگزار شود.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1396/02/06
کد : 73887
تعداد بازدید: 796

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601