نشست هم‌اندیشی شورای خیّرین علم و فناوری در گرگان برگزار شد

تشکیل «مجمع خیرین علم و فناوری گلستان» در ذیل بنیاد نخبگان استان گلستان تصویب شد.

به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هماندیشی شورای خیّرین علم و فناوری در خصوص تشکیل «مجمع خیرین علم و فناوری» بنیاد نخبگان استان گلستان، برگزار شد.

ابوالقاسم خزاعیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان، شناسایی، هدایت، حمایت، به کارگیری و اثرگذاری نخبگان در همه سطوح و در همه مقاطع را از جمله مهمترین رسالت های بنیاد ملی نخبگان دانست.

وی افزود: یکی از پتانسیل‌های مهم هر استانی، بخش خصوصی خاصه ظرفیت خیّران است که می‌توان از این ظرفیت برای توسعۀ منطقه، مردمی‌شدن و پایدار‌کردن اقتصاد از راه گسترش کارآفرینی دانش‌بنیان بهره برد.

رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان اظهار داشت: با‌توجه به سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی و تأکید بر مشارکت آحاد جامعه در گسترش و توسعۀ کارآفرینی، اولین اقدام شورای خیّرین علم و فناوری بنیاد نخبگان استان گلستان با آغاز «طرح جایزه کارآفرینی گلستان» در اسفندماه سال گذشته کلید خورد و برای عملیاتی‌کردن این اقدام، ضمن جذب خیّرین استان، اقدامات اولیّه جهت تشکیل مجمع خیرین در دستور کار قرار گرفت.

لازم به ذکر است، بنیاد نخبگان استان گلستان برای اجرائی‌سازی اقدام ملی 3-1-2 سند راهبردی کشور در امور نخبگان و ساماندهی و گسترش پشتيباني‌هاي مستقيم و غيرمستقيم مادّي از اجتماع نخبگانی، به تشکیل شورای خیرین علم و فناوری اقدام کرده و ارائه تسهیلاتی در قالب بورس و جايزه‌هاي مقطعي و پژوهانه از سوي سازمان‌هاي دولتي، بخش‌خصوصي و نهادهاي عمومي (وقف و خيريه) متشکل از اعضای حقیقی، سازمان‌های خصوصی و دولتی استان را در برنامه های خود قرار داده است.

تاریخ انتشار : 1396/02/03
کد : 73866
تعداد بازدید: 1358