در گرگان/
کارگاه آموزشی «تکنیک‌های تنظیم هیجانی» برگزار شد

اولین جلسه کارگاه آموزشی «تکنیکهای تنظیم هیجانی» به‌همت بنیاد نخبگان استان گلستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اولین جلسه کارگاه آموزشی «تکنیکهای تنظیم هیجانی (مدیریت خشم، اضطراب و نگرانی)» به‌همت بنیاد نخبگان استان گلستان در گرگان برگزار شد.

در این نشست، ابوالقاسم خزاعیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان با بیان اینکه توجه به نیازهای روحی و معنوی اجتماع نخبگانی یکی از اصول برنامه‌های آموزشی بنیاد نخبگان استان است، گفت: بنیاد ملی نخبگان با برگزاری این قبیل کارگاه‌ها به عنوان سبک نوینی از آموزش، در نظر دارد زمینه مناسب برای تحقق «نظام جامع اخلاق نخبگی» مبتنی بر آموزه‌های اسلامی و تلاش برای ترویج آن به‌منظور رشد اخلاقی و معرفتی اجتماع نخبگانی و همچنین مصون‌سازی آنان فراهم سازد.

در این کارگاه، دکتر بهرام بختیاری‌سعید؛ عضو هیئت‌علمی دانشگاه گلستان پیرامون تکنیک‌ها و مهارت‌های تنظیم هیجان مباحثی ارائه و خاطرنشان کرد: بین استرس و اضطراب تفاوت‌هایی وجود دارد که باید به آنها توجه شود. اصولاً در اضطراب عامل فشار مشخص نیست.

وی با اشاره به اینکه استرس نعمتی بزرگ است، افزود: نیاز و انگیزه را می‌توان به‌ترتیب موتورمحرکه و عامل تشدیدکنندۀ استرس نامید؛ بنابراین این عامل ‌تشدیدکننده سبب جهت‌دادن به رفتار و انرژی می‌شود.

بختیاری‌سعید تصریح کرد: فردِ دچار استرس، بنابر توانایی خود بین برانگیختگی یا فروریختگی درگیر می‌شود؛ به‌نوعی که فرد برانگیخته در اثر استرس ایجاد شده در پی فکری، آماده فعالیت و حرکت است و مقدمات آن را تهیه می‌کند در حالی که فرد فروریخته در فکر انجام کاری است اما اقدامی برای آن انجام نمی‌دهد و در واقع در رؤیای خود غوطه‌ور است.


***
کارگاه «تکنیک‌های ارتقاء سلامت روان» با هدف پیشگیری از آسیب‌های فردی و اجتماعی و ارتقاء سطح سلامت روان و کسب مهارت‌های زندگی با همکاری معاونت فرهنگی بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1396/02/02
کد : 73858
تعداد بازدید: 2158