طرح دوست علمی در بنیاد نخبگان استان گلستان برگزار شد

طرح دوست علمی ویژه دانش آموزان پسر به همت بنیاد نخبگان استان گلستان اجرا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ طرح دوست‌علمی ویژه دانش‌آموزان پسر (منتخبین مرحله مقدماتی المپیاد) به‌همت بنیاد نخبگان استان گلستان و با همکاری اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان و با هدف پاسخگویی به نیازهای طبیعی صاحبان استعدادهای‌برتر در ابعاد علمی و معنوی و ارضاء روح جستجوگر و ذهن خلاق و نقاد دانش‌آموزان در مرکز رفاهی آموزشی تیزهوشان گرگان (شهید بهشتی) برگزار شد.

در این طرح 50 دانش‌آموز پایۀ دوم متوسطه در یک اردوی پنج‌روزه در کنار دوستان علمی خود در زمینه شیمی، زیست، فیزیک و ریاضی المپیادی مطالبی را آموختند و برای انتخاب مسیر درست باتوجه به علاقه و استعداد خود راهنمائی شدند.

ابوالقاسم خزاعیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان در این طرح، به تشریح ویژگیهای جامعۀ توسعه‌یافته پرداخت و نیروی‌انسانی متخصص را منشاء و عامل اصلی توسعه جوامع دانست.

لازم به ذکر است، ارتقاء سطح تفکر دانش‌آموزان و ترغیب آنان به ارائه ایده‌های خلاقانه، ایجاد بستر مناسب برای ارتقای سطح علمی فرهنگی محیط‌های آموزشی دانش‌آموزان خاصه در مناطق کم‌برخوردار و همچنین آشنایی با نخبگان و صاحبان‌استعدادهای‌برتر مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان، از دیگر اهداف برگزاری طرح دوست‌علمی است.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/01/30
کد : 73850
تعداد بازدید: 1894