چهارشنبه 30 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در شیراز/
مراسم نکوداشت سرآمدان هنر و ادب فارس برگزار می‌شود

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس از برگزاری مراسم نکوداشت سه‌تن از هنرمندان و ادیبان استان در اوایل اردیبهشت‌ماه سال‌جاری خبر داد.

حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس با اشاره به برگزاری مراسم نکوداشت سه‌تن از هنرمندان و ادیبان استان، گفت: این مراسم با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر شناسایی و هدایت استعدادهای‌برتر، نخبه‌شناسی، نخبه‌پروری و نخبه‌گماری، الگوسازی و تکریم از نخبگان، سرآمدان و مشاهیر نیز از اهداف بنیاد ملی نخبگان است.

شریف با تشریح ویژگی‌های نخبه در سند راهبردی کشور در امور نخبگان، ادامه داد: در همین سند بر لزوم پاسداشت نخبه و اجتماع نخبگانی تأکید شده است.

 

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس تصریح کرد: توسعه و ترویج فرهنگ تکریم، شناسایی اثرگذاری علمی، فرهنگی، ادبی و هنری نخبگان و سرآمدان و شناسایی رموز موفقیت آنان، زمینه‌سازی حضور هرچه بیشتر این افراد در جامعه به منظور اثرگذاری بیشتر، معرفی مشاهیر ایرانی در سطوح ملی و بین‌المللی و بالاخره الگوسازی شیوه زندگی علمی و فرهنگی این افراد از اهداف بنیاد ملی نخبگان در برگزاری این مراسم‌ها است.

وی با اشاره به ضرورت تکریم و پاسداشت نخبگانی در عرصه‌های هنر و ادب، تصریح کرد: هنرمندان و هنروران همواره جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی داشته‌اند چراکه ادب و هنری که از عمق روح و جان هنرمندان این سرزمین برخاسته بر فرهنگ و سبک‌زندگی مردم تأثیر بی‌نظیری داشته است.

شریف اعلام کرد: در همین راستا، بنیاد نخبگان استان فارس با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، مراسم تکریم از سه نفر از سرآمدان حوزه فرهنگ، هنر و ادب استان فارس را به عنوان نمایندگان خیل عظیم هنرمندان بزرگ بومی، برگزار می‌کند.

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس افزود: غلامرضا ذوالانواری؛ کارآفرین و هنرور برجستۀ فرش‌ِدستباف که به عنوان پدر گبه جهان، چندین نشان ملی و بین‌المللی را کسب کرده است؛ ابوتراب خسروی؛ نویسندۀ سرشناس رمان‌ و داستان که نشان درجۀیک هنر و جوایز ارزشمند دیگر در این زمینه را در کارنامه دارد و همچنین مسعود شناسا؛ نوازندۀ شهیر و چیره‌دست سنتور که هم‌نوازی و همراهی او با بسیاری از بزرگان سرزمین و کسب مقام‌های والا از جمله نشان درجۀیک هنر، سه‌تن از هنرمندانی هستند که بنیاد نخبگان استان فارس از آنان تجلیل خواهد کرد.

شریف در پایان گفت: در راستای تکریم از نخبگان و سرآمدان، این بنیاد در دی‌ماه و اسفندماه سال گذشته نیز با همکاری دانشگاه‌های شیراز و علوم‌پزشکی شیراز و همچنین مرکز ISC، مراسم باشکوه تکریم ملی از سید علی ملک حسینی؛ پدر پیوند کبد ایران، تکریم از 4 تن از اساتید برگزیدۀ شیمی کشور آقایان فیروزآبادی، ایرانپور و شرقی و سرکار خانم صفوی و همچنین تکریم از دانشمندان یک‌درصد برتر کشور را برگزار کرد.

لازم به ذکر است، مراسم نکوداشت غلامرضا ذوالانواری، ابوتراب خسروی و مسعود شناسا سه‌تن از هنرمندان و ادیبان برجستۀ استان فارس، دوشنبه؛ چهارم اردیبهشت‌ماه در تالار حافظ شیراز برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1396/01/28
کد : 73833
تعداد بازدید: 961

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601