استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد:
دانشگاهیان به آگاه‌سازی و نهادینه‌کردن فرهنگ دانش‌بنیان اقدام کنند

خادمی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید و اشتغال، نقش محوری دارند و در این حوزه باید برنامه‌ریزی و تلاش بیشتری شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی اجتماعات نخبگانی و فرهیختگان دانشگاهی استان کهگیلویه‌وبویراحمد با استاندار برگزار شد.

موسی خادمی؛ استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد در این نشست با اشاره به لزوم گسترش فرهنگ دانش‌بنیان، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید و اشتغال، نقش محوری دارند و در این حوزه باید برنامه‌ریزی و تلاش بیشتری شود.


وی با تأکید بر نقش مهم دانشگاه در اقتصاد دانش‌بنیان، افزود: باید قبول کرد در عرصۀ دانش‌بنیان، فاصلۀ کهگیلویه‌وبویراحمد با دیگر استان‌ها زیاد است به همین دلیل نیاز است دانشگاهیان به‌طور جدی به این عرصه وارد شوند و نسبت به آگاه‌سازی و همچنین نهادینه‌کردن فرهنگ دانش‌بنیان اقدام کنند.


خادمی
 با بیان اینکه دانشگاه‌ها به عنوان عقل و مغز جامعه عمل می‌کنند، اظهار داشت: علی‌رغم اینکه دانشگاه‌های استان در سال گذشته با مشکلات مالی زیادی روبرو بودند اما توانستند در مجامع علمی داخلی و خارجی به دستاوردها و نتایج خوبی برسند.


استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد مقایسه دانشگاه‌های استان با دانشگاه‌های بزرگ را اشتباه دانست و تصریح کرد: دانشگاه‌های کهگیلویه‌وبویراحمد نسبتاً جوان هستند به همین دلیل برای رسیدن به سطح دیگر مراکز علمی و تحقیقاتی بزرگ کشور نیاز به اهتمام بیشتری خاصه در حوزه‌های فناوری و علوم نوین است چراکه دانشگاه مهمترین مؤلفۀ توسعه است.  

تاریخ انتشار : 1396/01/23
کد : 73808
تعداد بازدید: 1479