یکشنبه 30 شهریور 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

ایده‌بازار هوایی فرصتی برای سرمایه گذاری ایده‌های کاربردی در حوزه هوایی است

ایده بازار جایی است که ایده‌پرداز می‌تواند برای ایده‌ها و اختراعات خود سرمایه‌گذار پیدا کند وآن‌ها را بفروش برساند و سرمایه‌گذار نیز ایده‌های خوب را برای سرمایه‌گذاری رصد کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص ایده بازار هوایی و هوانوردی بیان کرد: هدف از راه‌اندازی ایده بازار هوایی، ایجاد پیوند بین صاحبان ایده، دانشگاه ها، صاحبان سرمایه و فعالین صنعت ازیک ‌طرف و ایجاد زیرساخت جهت تجاری‌سازی ایده‎های کاربردی در این صنعت از طرف دیگر است.

وی افزود: به منظور پرورش ایده های نو و خلاقیت‌ در حوزه هوایی و هوانوردی، حرکت به سمت کاربردی‌سازی این ایده های خلاقانه و در نهایت، کمک در راستای تجاری‌سازی آنها و ایجاد ارتباط پویا بین نیازهای روز کشور و فعالیت‌های نخبگان در دانشگاه، ستاد هوایی و هوانوردی با همکاری اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران اقدام به تدوین طرح برگزاری "نخستین جشنواره ایده بازار هوایی و هوانوردی" کرده است.

به گفته منطقی، دانشگاه تهران به‌عنوان یکی از پیشگامان برگزاری ایده بازارهای تخصصی، نقش دبیرخانه ایده بازار تخصصی هوایی و هوانوردی را ایفا می‌کند و ستاد توسعه فناوری‌های دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی به‌عنوان سیاست‌گذار، علاوه بر نظارت بر جشنواره از طریق تشکیل کمیته داوران، با جلب مشارکت بخش صنعت و سرمایه‌گذاران، نقش خود را بیشتر در قسمت تجاری‌سازی و ایجاد پیوند بین ذینفعان بازی می‌کند.

وی تصریح کرد: اولویت‌های فناوری هوایی، همچنین گام‌های زمانی انجام پروسه ایده‌بازار جهت ارائه فراخوان عمومی تعیین شده و از طرف ستاد به دبیرخانه ایده بازار در دانشگاه تهران اعلام شده است. فراخوان ایده‌بازار و اولویت‌های فناوری در ابتدای سال آینده در دانشگاه‌های مختلف کشور اعلام خواهد شد. ایده‌های دریافتی توسط کمیته داوری بررسی خواهند شد و ایده‌های برتر توسط داوران تعیین می‌شوند.

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی ادامه داد: در روز برگزاری جشنواره، در کنار برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه هوافضا و کارآفرینی، ایده‌هایی که در پایش اولیه ایده‌های دریافتی توسط کمیته داوری انتخاب شده‌اند نیز در حضور داوران و سرمایه‌گذاران ارائه خواهد شد تا ایده‌های برتر انتخاب و تجلیل شوند. حضور سرمایه‌گذار، این فرصت را در اختیار پژوهشگران و جامعه دانشگاهی قرار می‌دهد که در صورت کاربردی بودن ایده، سرمایه لازم جهت تجاری‌سازی آن را جذب کنند.

تاریخ انتشار : 1396/01/21
کد : 73803
تعداد بازدید: 1098

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601