در سمنان/
نشست «تشریح شاخصه­‌های دیانت، انقلابی­گری و کارآمدی» برگزار شد

نشست تخصصی «تشریح شاخصه­های دیانت، انقلابی­گری و کارآمدی» به‌عنوان ویژگی مدیران در نظام‌اسلامی به‌همت بنیاد نخبگان استان سمنان برگزار شد.

نشست تخصصی «تشریح شاخصه­های دیانت، انقلابی­گری و کارآمدی» به‌عنوان ویژگی مدیران در نظام‌اسلامی به‌همت بنیاد نخبگان استان سمنان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست تخصصی «تشریح شاخصه­های دیانت، انقلابی­گری و کارآمدی» به‌عنوان ویژگی مدیران در نظام‌اسلامی با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان، تعدادی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و جمعی از اجتماع نخبگان بومی برگزار شد.

در این نشست، حسن رحیم­پور ازغدی؛ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه دین­‌داری، انقلابی­گری و کارآمدی باید از شاخصه­های مهم مسئولان در جامعه اسلامی باشد، گفت: فردی که انقلابی و مؤمن نیست نمی‌تواند منشاء خدمت باشد.

وی با تأکید بر لزوم کارآمدی، افزود: علاوه بر انقلابی‌گری، کارآمدی افراد نیز مهم است. از سوی دیگر، فردی که انقلابی باشد، هرگز در عرصه‌هایی که کارآمد نیست، ورود نمی‌کند.

رحیم­پور ازغدی ادامه داد: مرزبندی بین دیانت و کارآمدی امری ناممکن است و این دو جدانشدنی هستند بنابراین مسئولان نظام اسلامی باید این دو را در کنار یکدیگر داشته باشند تا بتوانند جامعه را به ترقی برسانند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان با بیان اینکه انقلابی­گری فراتر از ادعا و حرف است، تصریح کرد: قرآن کریم، مسلمانان را به دو گروه انقلابی و غیرانقلابی تقسیم می­کند؛ اقدام اصولی و حساب شده و اطاعت از دستورات الهی از خصلت­های انقلابیون است. در فرهنگ قرآن مجاهدین بر قاعدین برتری دارند که همین امر بیانگر اسلام انقلابی و غیر انقلابی است.

لازم به ذکر است، نشست تخصصی «تشریح شاخصه­های دیانت، انقلابی­گری و کارآمدی» با مشارکت بنیاد نخبگان استان سمنان، بنیاد تبیین اندیشه‌های امام خمینی و نهاد مقام‌معظم‌رهبری در دانشگاه‌ها در سمنان برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1396/01/19
کد : 73788
تعداد بازدید: 1526