چهارشنبه 1 بهمن 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

تجاری‌سازی فناوری با تسهیلات ویژه به پژوهشگران محقق می‌شود

 از آنجا که پژوهش‌ها و تحقیقات دانشگاهی یکی از پیش‌نیازهای اصلی توسعه فناوری‌ها به شمار میروند با حمایت ستاد تو توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی تسهیلات ویژه به پژوهشگران فعال در حوزه فناوری اهدا می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سجاد ویسی دبیر گروه توسعه فناوری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی با بیا اینکه  دانش به گونه‌ای فزاینده جزء مهمی از نوآوری محسوب می‌شود، گفت: دانشگاه‌ها در مقام تولیدکننده دانش و نهاد انتشار آن، نقش وسیعی را در نوآوری بازی می‌کنند. نوآوری نیازمند نظام ملی منسجم و عملگرایی است، به گونه‌ای که علاوه بر بنگاه‌ها، دیگر نهادهای اجتماعی از قبیل مؤسسات آموزش عالی نیز در آن نقش اساسی ایفا می‌کنند. به عبارت دیگر پژوهش‌ها و تحقیقات دانشگاهی یکی از پیش‌نیازهای اصلی توسعه فناوری‌ها هستند.

سجاد ویسی گفت: یکی از برنامه‌های ستاد دریایی در ابتدای تشکیل و تاکنون حمایت از فعالیت‌های علمی و فناورانه اساتید دانشگاهی در حوزه علوم و فناوری‌های دریایی بوده و طی دو سال گذشته سعی شده تا حد امکان ارتباط ستاد با دانشگاه‌ها تقویت و حمایت‌های لازم از مراکز علمی به عنوان اهرم اصلی توسعه فناوری‌ها صورت پذیرد.

وی افزود: یکی از اولویت‌های ستاد دریایی در سال 95 نیز توسعه و تقویت حمایت‌های صورت گرفته از فعالیت‌های دانشگاهی خواهد بود. 

بر این اساس پس از بررسی‌های صورت‌گرفته 4 برنامه پیشنهادی در نظر گرفته شده که عناوین آن به شرح ذیل است:

1)  حمایت از چاپ مقالات ISI در مجلات برتر حوزه مهندسی دریا

2)  حمایت از سفر اساتید برجسته خارجی جهت ارائه سخنرانی و برگزاری کارگاه آموزشی در حوزه علوم و فناوری‌های دریایی

3)  حمایت از فرصت‌های مطالعاتی کوتاه‌مدت ویژه اساتید دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در حوزه علوم و فناوری‌های دریایی

4)  حمایت از چاپ کتب تخصصی در حوزه علوم و فناوری‌های دریایی

ویسی اظهار داشت: با اجرایی شدن برنامه‌های فوق می‌توان امیدوار بود این ابزار به فعالیت‌های دانشگاهی در راستای اهداف ستاد جهت بخشد و اساتید و اعضای هیأت علمی تحقیقات و فعالیت‌های خود را بر حوزه‌های تخصصی متمرکز کنند.


تاریخ انتشار : 1395/12/25
کد : 73746
تعداد بازدید: 1022

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601