در قالب طرح مشارکتی دهیاری کفران و بنیاد نخبگان استان اصفهان صورت گرفت/
کاشت بیش از ۱۰ هزار اصله نهال در روستای کفران

در هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، دهیاری کفران با مشارکت بنیاد نخبگان استان اصفهان، به کاشت بیش از ۱۰هزار اصله نهال ‌توت اقدام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، دهیاری کفران با مشارکت بنیاد نخبگان استان اصفهان در قالب ادامه رویداد کارآفرینی همنت روستا، اقدام به کاشت بیش از ۱۰هزار اصله نهال‌توت جهت پرورش کرم ابریشم کرده است.

شقایق حق‌جو؛ رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه در طول تاریخ روستاها، مدل موفق اقتصاد مقاومتی بوده­اند، گفت: روستائیان یاد گرفته بودند با همۀ آنچه در دسترس دارند، مولد باشند و در بهترین‌شکل و با حفظ رابطه مسالمت‌آمیز با طبیعت، سالم و خوشبخت زندگی کنند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری رویداد هم‌نت روستا، افزود: ایجاد مکانیزمی برای خلق ارزش دوباره با تأکید بر کارآفرینی در روستا، مهمترین رویکرد این رویداد است.

حق‌جو ادامه داد: در این راستا، یکی از گروه‌های برگزیده رویداد هم‌نت روستا با موضوع کرم‌ابریشم و استحصال ابریشم، فعالیت‌هایی را انجام داده و به نتایجی هم دست یافت که با مساعدت دهیار روستای کفران، قطعه‌زمینی برای کاشت درختان توت که برگ آن غذای اصلی کرم‌های ابریشم به حساب می‌آید، اختصاص پیدا کرد.

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان اظهار امیدواری کرد با چنین فعالیت‌هایی کسب‌وکار پایدار و مولد در روستا­ها ایجاد شود.

در ادامه، علی اسماعیلی؛ دهیار روستای کفران نیز گفت: مساحت پیش‌بینی‌شده برای کاشت این نهال‌ها، بیش از ۶ هکتار است و زمین‌هایی که در دو سال اخیر در قسمت جنوب کفران توسط دهیاری تملک شده است را زیر کشت خواهد برد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تا دو سال پیش، بیش از ۱۲ هکتار از زمین‌های جنوب کفران، بلاتکلیف بود که خوشبختانه به املاک عمومی این روستا الحاق شد.

 

تاریخ انتشار : 1395/12/24
کد : 73733
تعداد بازدید: 1117