برنامه اردوی «شهرستان ابوموسی» برگزار شد

برنامه اردوی شهرستان ابوموسی،به‌همت بنیاد نخبگان استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اردوی شهرستان ابوموسی، ویژه استادیاران جوان، پژوهشگران پسادکتری، مشمولان آیین‌نامه جایزۀ تحصیلی (دکتری تخصصی)، جایزۀ شهید احدی و مستعدان‌برتر غیرمقیم برگزار شد.

آشنایی با هويت تاريخي، اسلامي و ايراني حوزه خليج‌فارس و تقویت تعلق‌ملی، افزایش تعامل فردی و گروهی، تقویت روحیۀ خودباوری، اعتمادبه‌نفس و خودباوری مهمترین اهداف این برنامۀ ملی بود.

داود صمصام‌پور؛ رییس بنیاد نخبگان استان هرمزگان در این برنامه، گفت: اردوی مذکور به‌عنوان یکی از برنامه‌های علمی، فرهنگی و گردشگری در سطح ملی و با حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان، به میزبانی بنیاد نخبگان استان به مدت دو روز در شهرستان ابوموسی برگزار شد.

وی افزود: در ثبت‌نام اوليه، بيش از 100 نفر براي حضور در اين اردو ثبت‌نام کردند که در نهايت 50 نفر براساس اولويت‌هايي چون افتخار علمي و مقطع تحصیلی انتخاب شدند.

از برنامه‌های این اردو می‌توان به مراسم غبارروبی از مزار شهدای گمنام، اجرای مسابقات ورزشی و ساحلی همچون دارت، آمادگی جسمانی و پینگ‌پنگ، اجرای تئاتر آیین هرمزگان، نشست صمیمی مستعدان‌برتر با فرماندار ابوموسی و فرمانده نیروی‌دریایی سپاه شهرستان ابوموسی و بازدید از سواحل بکر شهرستان ابوموسی اشاره کرد.

شايان ذكر است، این برنامه، سومین اردو به شهرستان ابوموسی از سوی بنیاد نخبگان استان هرمزگان است.

 

 

تاریخ انتشار : 1395/12/22
کد : 73724
تعداد بازدید: 1583