مراسم تکریم دکتر علی‌اکبر صالحی برگزار شد

مراسم تکریم از دکتر علی اکبر صالحی به همت بنیاد نخبگان استان قزوین در دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم نکوداشت دکتر علی‌اکبر صالحی؛ معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی‌اتمی تحت عنوان «صالح فرزانه» با حضور مسؤولان کشوری، تعداد از نمایندگان مجلس‌شورای‌اسلامی، رئیس بنیاد نخبگان استان قزوین، سرآمدان و مستعدان‌برتر استان در دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین برگزار شد.

در این مراسم جمعی از مسؤولان کشوری و استانی، طی سخنانی ضمن تأکید بر اهمیت پاسداشت و تکریم شخصیت و خدمات کم‌بدیل و اثرگذار مفاخر و بزرگان کشور در سطح ملی و جهانی، از جایگاه علمی و اخلاقی دکتر علی‌اکبر صالحی تجلیل کردند.

در پایان این مراسم، از کتاب زندگینامۀ دکتر علی‌اکبر صالحی با عنوان «صالح فرزانه» رونمایی شد. این کتاب به همت بنیاد نخبگان استان قزوین گردآوری شده است.

لازم به ذکر است، علی‌اکبر صالحی؛ معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران است که تصدی وزارت امورخارجه ایران، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و دو دوره ریاست بر دانشگاه صنعتی شریف را در کارنامۀ خود دارد. وی همچنین در تأسیس دانشگاه­های استان قزوین اعم از دانشگاه علوم‌پزشکی، بین­‌المللی امام‌خمینی، آزاد اسلامی و پیام‌نور و نیز در خصوص اجرای پروژه شتابگر ملی نقش اساسی داشته است.

 

 

 

 

تاریخ انتشار : 1395/12/21
کد : 73716
تعداد بازدید: 2003