بیست‌وششمین نشست سراسری رؤسای بنیادهای نخبگان استانی برگزار شد

بیست‌وششمین نشست سراسری رؤسای بنیادهای نخبگان استانی با حضور رئیس بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بیست‌وششمین نشست سراسری رؤسای بنیادهای نخبگان استانی با حضور دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، معاونان، مشاوران و رؤسای بنیادهای نخبگان استانی در محل سالن اجتماعات بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

در این نشست، محمود سعادت‌فومنی؛ قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان ضمن خوشامدگویی به رؤسای بنیادهای نخبگان استانی، با اشاره به نقش مهم بنیادهای نخبگان استانی، گفت: این بنیادها مجری برنامه‌هایی هستند که در ستاد مرکزی طراحی می‌شود و از این جهت، نقش تأثیرگذاری در حرکت روبه‌جلو بنیاد ملی نخبگان دارند.

وی افزود: اقدامات انجام‌شده در بنیادهای نخبگان استانی، اثربخشی بنیاد ملی نخبگان در جامعه را مشهود می‌کند.

در ادامه، سیدمهدی موسوی‌کوهپر؛ معاون توسعه‌ مدیریت‌منابع بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه بودجه بنیاد ملی نخبگان در سال 96 با رشد 20درصدی مواجه است، گفت: این رشد در لایحۀ بودجه 1396 دیده شده و امید است در هفته آینده به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

وی افزود: بنیاد ملی نخبگان در سال‌جاری، در ردۀ دستگاه‌هایی قرار دارد که توانست بیشترین تخصیص بودجه را از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اخذ کند.

موسوی‌کوهپر ادامه داد: علاوه بر بودجۀ مصوب، بنیاد ملی نخبگان در سال‌جاری توانست از محل‌های دیگر نیز تأمین منابع خوبی داشته باشد که این موضوع یکی از موفقیت‌های مهم در سال جاری است.

معاون توسعه‌ مدیریت‌منابع بنیاد ملی نخبگان در ادامه با اشاره به هزینه‌های انجام‌شده، اظهار داشت: در مجموعۀ فعالیت‌های معاونت برنامه‌ریزی و نظارت به‌ویژه حمایت‌ها و جوایز تحصیلی حدود 50درصد رشد داشتیم.

وی با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز برای اجرای برنامه‌های فرهنگی بنیاد ملی نخبگان نیز به‌خوبی تأمین شد اضافه کرد: در هزینه‌های جاری و اداری، کاهش چشمگیری رخ داد و بیشتر منابع مالی صرف مأموریت اصلی بنیاد ملی نخبگان شد.

موسوی‌کوهپر تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم در معاونت توسعه‌ مدیریت‌منابع بنیاد ملی نخبگان، تدوین سند برنامه‌ریزی نیروی‌انسانی بنیاد ملی نخبگان بود. این سند با استانداردهای موردنظر و در راستای اصل کوچک‌سازی دولت تنظیم شده است.

معاون توسعه‌ مدیریت‌منابع بنیاد ملی نخبگان همچنین از تدوین آئین‌نامه جامع اداری استخدامی بنیاد ملی نخبگان خبر داد و گفت: این آئین‌نامه براساس آئین‌نامه‌های مورد استفاده در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها طراحی و تدوین شده است.

وی در ادامه با اشاره به بهبود وضعیت ساختمان اداری بنیادهای نخبگان استانی، خاطرنشان کرد: در برخی از استان‌ها با مشکل ساختمان اداری روبرو بودیم که در سال‌جاری با رایزنی‌‎های صورت‌گرفته با دستگا‌ه‌های درون‌استانی و همچنین تخصیص اعتبارات لازم، این مسئله نیز به‌خوبی رفع شد.

 

تاریخ انتشار : 1395/12/19
کد : 73708
تعداد بازدید: 1560