رييس بنياد نخبگان استان چهارمحال‌وبختياري خبر داد:
پنج‌هزار دانش‌آموز چهارمحال‌وبختياري شهابی می‌شوند

بنیادیان از حضور پنج هزار دانش‌آموز استان در برنامۀ ملی شهاب در سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست بررسی روند اجرایی برنامۀ ملی شهاب با حضور رئیس بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختياري و مدیرکل آموزش‌وپرورش استان برگزار شد.

در این نشست، مجتبي بنياديان؛ رييس بنياد نخبگان استان چهارمحال‌وبختياري از ادامه اجرا این برنامه در سال تحصيلي آینده در پايه‌هاي چهارم، پنجم، ششم و هفتم در 12 منطقه آموزش‌وپرورش استان، خبر داد.

وی با اشاره به اهداف برنامۀ ملي شهاب، بر لزوم شناسايي، هدايت و حمايت دانش‌آموزان از دبستان تأکید کرد و گفت: سه هزار و 974 دانش‌آموز پايه چهارم در چهار منطقه ناحيه دو شهركرد، بن، سامان، بلداجي در سال گذشته در برنامۀ ملی شهاب حضور داشتند كه در سال تحصيلي 97-96 این تعداد با افزودن شش منطقه جديد، به چهار هزار و 950 دانش‌آموز می‌رسد.

بنياديان با بیان اینکه 612 معلم، مدیر و عامل اجرایی در سال آينده در مناطق جديد مجري و مشمول اين برنامۀ ملي خواهند بود، يادآور شد: در راستاي نظارت بر اجرای برنامۀ ملی شهاب، كميته‌ای متشكل از راهبران آموزشي در آموزش‌وپرورش و بنياد نخبگان استان تشكيل می‌شود.

ریيس بنياد نخبگان استان چهارمحال‌وبختياري با اشاره به اينكه اجراي برنامۀ ملي شهاب تحولي بزرگ و منطقی در سيستم آموزشي کشور ايجاد خواهد كرد، اظهار داشت: دانش‌آموزاني كه بر اساس استعداد و توانايي خود وارد دانشگاه مي‌شوند، به مراتب موفق‌تر و اثرگذارتر از دانش‌آموزاني هستند كه بنا بر اقتضای شرايط و بدون در نظر گرفتن استعداد و علاقه به تحصيل مشغول مي‌شوند. این تفاوت ناشی از هدایت صحیح افراد است.

در ادامه، بهروز اميدي؛ مديركل آموزش‌وپرورش استان چهارمحال‌وبختياري، شناسايي، هدايت و حمايت دانش‌آموزان استعداد برتر را يكي از وظايف و رسالت‌هاي آموزش‌وپرورش دانست.

وی خاطر نشان كرد: برنامۀ ملي شهاب يكي از وظايف ذاتي آموزش‌وپرورش است و مي‌تواند دانش‌آموزان صاحب استعدادبرتر را با جديّت بيشتر شناسايي كرده و به مسير پيشرفت و اعتلاي كشور هدايت كند.

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ انتشار : 1395/12/14
کد : 73672
تعداد بازدید: 1094