با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی/
مسابقات ایده بازار دریایی در دانشگاه‌های دریایی کشور برگزار می‌شود

با حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سری جدید مسابقات ایده بازار دریایی در دانشگاه‌های دریایی کشور به‌صورت جداگانه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سجاد ویسی دبیر گروه توسعه فناوری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی، با تاکید بر اهمیت شناسایی و مواجهه شدن با فرصت‌های واقعی کسب‌وکار، در حوزه دریا خبر داد: با توجه به اهمیت چالش‌های کارآفرینی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های اقتصادی بومی و منطقه‌ای حوزه دریا رویداد ملی کارآفرینی اسباب‌بازی‌ها و سرگرمی‌های دریایی، با محوریت اسباب‌بازی‌ها و سرگرمی‌های دریایی، برگزار میشود.

ویسی در ادامه افزود:  مسابقات ایده بازار دریایی در دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی طی یک رویداد سه مرحله‌ای شامل پنل بیان فرصت‌ها و چالش‌های موجود در حوزه صنعت اسباب‌بازی‌ها و سرگرمی‌های دریایی توسط کارآفرینان و سرمایه‌گذاران، ایده پردازی حول فرصت‌ها و چالش‌ها، آموزش‌های کاربردی در زمینه جنبه‌های اقتصادی، کارآفرینی و کسب‌وکار، انجام کار تیمی (در حین رویداد و پس‌ازآن) و شکل‌گیری هسته‌های کارآفرین به‌صورت مستقل یا زیر نظر سرمایه‌گذار برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است که بخش دانشجویی شامل: ارائه ایده، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، نگارش مدل و طرح کسب‌وکار و داوری آن‌ها است. بخش دانش‌آموزی به‌عنوان بخش جانبی رویداد تنها شامل بخش ارائه ایده‌ها و داوری خواهد بود.

در ایده بازار تمام گروه‌های ثبت نامی این فرصت را می‌یابند که ایده‌های خود را مطرح کنند و از میان ایده‌های ارائه‌شده داوری و گروه‌های برگزیده معرفی می‌شوند و جوایز اهدا می‌شود. در هر مرحله سه ایده برتر تجلیل می‌شوند و برگزیدگان هر دوره ( ده ایده برتر هر سری مسابقات)، مجوز حضور در سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت را دریافت می‌کنند.

گفتنی است اولین سری مسابقات ایده بازار دریایی در دانشگاه‌های دریایی در 16و17 اسفند95 در بوشهر ( دانشگاه خلیج‌فارس ) برگزار می‌شود. 

تاریخ انتشار : 1395/12/14
کد : 73669
تعداد بازدید: 1988