جمعه 15 فروردین 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با حضور شرکت های دانش بنیان ایرانی و مجاری؛
«ییزینس‌فروم» ایران و مجارستان برگزار شد

با حضور سفیر ایران در بوداپست، رییس اتاق بازرگانی مجارستان، جمعی از مسوولان علمی و فناوری ایران و صاحبان شرکت های دانش بنیان بیزینس فروم ایران و مجارستان امروز (جمعه) در بوداپست برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری درباره برگزاری بیزینس فروم ایران و مجارستان و نشست هم اندیشی شرکت های دانش بنیان ایرانی و مجارستانی اظهار کرد: در ادامه سفر هیئت علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران به وین اتریش که هفته گذشته انجام شده بود، امروز (جمعه) نشست هم اندیشی اقتصادی (بیزینس فروم) شركتهاي دانش بنيان ایرانی و مجاری و همچنین نشست این شرکت ها با حضور سفیر ایران در بوداپست، رییس اتاق بازرگانی مجارستان و جمعی از مسوولان علمی و فناوری ایران، در بوداپست پایتخت مجارستان آغاز به كار كرد.

وی با بیان اینکه این سفر به منظور گسترش همکاری‌های علمی و فناورانه دو کشور و ایجاد پل ارتباطی میان شرکت های دانش بنیان ایرانی و مجارستانی و با حضور مسوولان بیش از 40 شرکت دانش بنیان ایرانی صورت گرفته است، افزود: سال گذشته معاون علمی و فناوری رییس جمهوری کشورمان برای حضور در اجلاس جهانی علم (WSF) که به میزبانی بوداپست مجارستان برگزار شده بود، شرکت کرد و ضمن سخنرانی، با همتایان حاضر در این اجلاس، به گفت وگو و تبادل نظر پرداخت.

دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی، همچنین توضیح داد: اما به جز سخنرانی مهم و شنیدنی دکتر ستاری در این اجلاس، او و همراهانش، چند دیدار مهم نیز با مقامات مجارستانی و در راستای گسترش «دیپلماسی علم و فناوری» داشتند که دیدار با وزیر کشاورزی مجارستان و توافق طرفین بر تشکیل «كميته مشترك همكاري علمي و فناوري بين ايران و مجارستان» یکی از دستاوردهای آن سفر بود.

کرمی ادامه داد: دیدار معاون علمی و فناوری رییس جمهوری کشورمان و معاون نخست وزیر مجارها نیز در راستای گسترش همکاری های در حوزه علم و فناوری انجام شد و در آن نشست طرفین توافق کردند تجربیات شان را در حوزه های مختلف، در اختیار یکدیگر قرار دهند و عرصه سیاسی را بر مبنای همکاری های علمی و فناوری امن کنند.

مشاور رییس بنیاد ملی نخبگان، به امضا تفاهم نامه همکاری فناوری بین ایران و مجارستان در سال جاری اشاره کرد و گفت: براساس گسترش ارتباطات علمی و فناوری بین دو کشور، تابستان امسال یک سند تفاهم‌نامه همکاری در حوزه علم و فناوری بين معاونت علمي و دفتر ملی تحقیق، توسعه و نوآوری مجارستان امضا شد که بر مبناي آن، دو کشور در زمینه‎های مختلفی از قبیل همكاري در پروژه‌های تحقیقاتی مشترک و ارتقاي ظرفيت‌‌هاي علم، فناوري و نوآوري در پاركهاي علم و فناوري توافق کردند.

بر همین اساس، نشست هم اندیشی شرکت های دانش بنیان ایرانی و مجارستانی امروز (جمعه) در بوداپست پایتخت مجارستان برپا شده است. در این نشست، علاوه بر غلامعلی رجبی یزدی سفیر ایران در مجارستان و رییس اتاق بازرگانی مجارستان، هیئت علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران متشکل از سعید سرکار دبیر ستاد نانو، سیروس وطن خواه دبیر ستاد توسعه انرژی های تجدیدپذیر، پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه فناوری علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، سیدعلی اکرمی فر رییس مرکز همکاری های فناوری رییس جمهوری و سید احمد رضا علائی طباطبائی (مدیرکل دفتر تبادل فناوری معاونت امور بین الملل معاونت علمی، آرش یزدان پناه وابسته همکاری‌های فناوری سفارت ایران در بوداپست و همچنین مسوولان شرکت های دانش بنیان حضور داشتند و درباره افزایش ارتباط و همکاری میان این شرکت ها، سخنرانی و تبادل نظر کردند.

در آخرین بخش این هم اندیشی نیز، مسوولان شرکت‌های دانش بنیان ایرانی و مجارستانی در نشست سه ساعته کسب و کار (b2b )به بحث و تبادل نظر پرداختند.


تاریخ انتشار : 1395/12/13
کد : 73668
تعداد بازدید: 1203

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601