آیین تکریم از «استاد فرهنگ شکوهی» برگزار شد

مراسم تکریم از مقام علمی فرهنگی و هنری استاد فرهنگ شکوهی به‌همت بنیاد نخبگان استان سمنان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم تکریم از مقام علمی فرهنگی و هنری استاد فرهنگ شکوهی ‌(شکوه فرهنگ سمنانی)، به‌همت بنیاد نخبگان استان سمنان و اداره‌کل آموزش‌وپرورش و مؤسسه فرهنگی-هنری سمن بویان استان با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان، فرماندار و شهردار سمنان، سرآمدان و دانشگاهیان در سمنان برگزار شد.

در این مراسم، داود فیض؛ رییس بنیاد نخبگان استان سمنان، تکریم و تجلیل از نخبگان حوزه‌های مختلف را از رسالت‌های این بنیاد عنوان کرد و گفت: در این مراسم قرار است از استاد شکوهی که به حق شکوه فرهنگ سمنانی نام گرفته‌اند، تجلیل شود.

وی افزود: خدمات ارزنده ای که استاد شکوهی، این شخصیت بزرگ و از مفاخر علمی و فرهنگی به مردم این دیار ارائه کرده، بسیار ارزشمند و ستودنی است.

فیض در ادامه بر ضرورت زنده نگه‌داشتن فرهنگ خاصه زبان و گویش‌های استان سمنان، تأکید کرد و اظهار داشت: زنده نگه‌داشتن فرهنگ بومی نیازمند تلاش، همدلی، همراهی و مشارکت مردم است و این مردم هستند که باید بخواهند فرهنگ‌ها و زبان حفظ و ماندگار شود.

در ادامه، محمدرضا جهان؛ مدیرکل آموزش‌وپرورش استان با اشاره به پیشینه استان سمنان در نخبه‌پروری، اظهار کرد: تلاش‌ها و زحمات استاد فرهنگ شکوهی برای فرهنگ و زبان مردم سمنان و همچنین آموزش و پرورش ستودنی است.

عبدالمحمد خالصی؛ مشاور رییس قوه قضائیه و از مفاخر ماندگار و شاعران سمنانی هم دراین مراسم، تجلیل از هنرمندان را تجلیل از هنر و تکریم از دانشمندان را تکریم ارزش دانش دانست و گفت: این گونه مراسم‌ها باعث افزایش انگیزه نسل جوان می‌شود.

در پایان این مراسم نیز با اهداء لوح‌یادبود از زحمات و خدمات ارزنده استاد فرهنگ شکوهی تقدیر شد.

 

تاریخ انتشار : 1395/12/07
کد : 73639
تعداد بازدید: 1642