با برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان/
جشنواره «فیلم 100» رنگ و بوی کارآفرینی دانش‌بنیان گرفت

اختتامیه یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم 100 یا محور سینمای کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان و حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و  اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم 100 از تولیدکنندگان حول موضوع کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان با حضور ۱۲۷۰ نفر و ۱۷۴۴ اثر در بخش داخلی و ۱۹۷۰ اثر در بخش خارجی برگزار شد.

در این مراسم، برگزیدگان ۸ بخش شامل: مسابقه «بین‌الملل»، مسابقه «ملی»، بهترین فیلم «اقتصاد مقاومتی و فرهنگ کار»، «مسیر تجربه»، «دستاوردهای فنی و تکنیکی»، «جایزه ویژه دبیر»، «بهترین فیلم از نگاه تماشاگران» و جایزه «بهترین فیلم جشنواره» در دو بخش آثار داستانی و مستند معرفی شدند.

فرهنگ کار و اقتصاد مقاومتی

لوح تقدیر و جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی به کیوان احمدی برای کارگردانی فیلم مستند «قفل» از اصفهان رسید.

در بخش انیمیشن لوح تقدیر و جایزه نقدی به معین منصوری‌فرد برای کارگردانی فیلم جنگ از کرمان و آذر منصوری برای کارگردانی فیلم معلق از کردستان اهدا شد و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی به مبلغ ۸۰میلیون ریال به احسان معصوم برای فیلم نقش­زندگی از قزوین تعلق گرفت.

لوح تقدیر و جایزه نقدی بخش مستند به مبلغ به جمشید فرجوند فردا برای کارگردانی فیلم امید سپید از کردستان و علی کیوان برای کارگردانی فیلم برکت از خراسان رضوی اهدا شد. تندیس این ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی

بخش جشنواره به مبلغ ۸۰ میلیون ریال به محمدحسنی برای کارگردانی فیلم آهن­نگاره از تهران اهدا شد.

در بخش برگزیدگان داستانی لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۵۰ میلیون ریال به علی­عرفان فرهادی برای کارگردانی فیلم من­تو­ما۲ از تهران و مجید برهانی برای کارگردانی فیلم صدای­من از کرمان و نیز تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم داستانی به محمدحسین امامی­همدانی برای کارگردانی فیلم حضرت مهندس از تهران اهدا شد.

جایزه ویژه دبیر جشنواره

لوح تقدیر و جایزه ویژه دبیر جشنواره به مبلغ ۳۰ میلیون ریال به عطیه‌سادات حجتی برای کارگردانی فیلم داستانی همزاد از تهران تعلق گرفت.

در بخش بهترین فیلم از نگاه تماشاگران تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۳۰ میلیون ریال به علی عرفان فرهادی برای کارگردانی فیلم من­تو­ما۲ از تهران تعلق گرفت.

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای بهترین فیلم جشنواره به حسین دارابی برای کارگردانی فیلم داستانی چشم به راه از تهران اهدا شد.

بر اساس این گزارش، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم 100 که از این پس به‌صورت سالانه برگزار خواهد شد امسال با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان و حول موضوع کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان در دو بخش مسابقه‌ای و مسیر تجربه و در قالب مستند، داستانی و پویانمایی، از 4 اسفندماه سال جاری کار خود را آغار کرد و جمعه 6 اسفندماه سال جاری با برگزاری مراسم اختتامیه برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1395/12/07
کد : 73635
تعداد بازدید: 852