در یاسوج/
اردوهای جهادی-آموزشی «مدیریت موفق و راهبردهای سازمانی خلاقانه» برگزار شد

سلسله اردوهای جهادی-آموزشی «مدیریت موفق و راهبردهای سازمانی خلاقانه» به‌همت بنیاد نخبگان کهگیلویه‌وبویراحمد در یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سلسله اردوهای جهادی-آموزشی «مدیریت موفق و راهبردهای سازمانی خلاقانه» با هدف غنی‌سازی دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان‌ها از منظر خلاقیت و نوآوری برگزار شد.

در اردوی اول که با موضوع «اخلاق حرفه‌ای» برگزار شد، مفهوم، ويژگي‌هاي اخلاق حرفه‌اي‌ـ‌مسئوليت‌پذيري، برتري‌جويي و رقابت‌طلبي، رعايت و احترام نسبت به ارزش‌ها و هنجارهاي اجتماعي، عدالت و انصاف، مباني نظري اخلاق حرفه‌اي در اسلام، استقلال حرفه‌اي، اخلاق علمي، وظايف مديران در اخلاقي‌کردن سازمان، عوامل روان‌شناختي مرتبط با اخلاق كار و همچنین مشکلات و موانع اخلاق حرفه‌اي مهمترین محورهای آموزشی بود.

در اردوی دوم که با موضوع «اصول گزارش‌نویسی و مکاتبات اداری» برگزار شد، ابزار نویسندگی، انواع نوشته، ویژگی‌های بلاغی زبان، موضوع ویرایش خطاها و کاربردهای نادرست ویرایشی، نحوه استفاده از واژگان متداول، نحوه نگارش مکاتبات اداری و گزارش نویسی مورد بررسی قرار گرفت.

 

یوسف نیک‌روز؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌وبویراحمد در حاشیه این اردو، گفت: بنیاد نخبگان استان با همکاری اداره‌کل فنی‌وحرفه‌ای شهرستان گچساران، اداره‌کل بهزیستی استان و جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه‌وبویراحمد این اردو را برگزار کرد.

وی افزود: این اردوها به صورت دوره‌های آموزشی تحت عناوین مختلف برنامه‌ریزی شده است و تاکنون در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه و گچساران برگزار شده است.

نیک‌روز با بیان اینکه یکی از چالش‌های پیش روی دستگاه‌های اجرایی و خصوصاً مدیران، به روز بودن و پرورش کارکنانی نوآور و خلاق است، «روزمرگی» را یکی از موانع خلاقیت دانست و ادامه داد: مدیران دستگاه‌های‌اجرایی باید شرایطی را فراهم آورند تا مجموعه خود را پویا و چابک کنند تا خدمت‌رسانی با سرعت و کیفیت بیشتری صورت گیرد و این در گرو استفاده از توان، فکر و ظرفیت نخبگان است.

نیک‌روز اضافه کرد: در همین راستا، بنیاد نخبگان استان برنامه دارد تا پایان سال جاری اردوهای جهادی «مدیریت موفق و راهبردهای سازمانی خلاقانه» را با موضوعات راهکارهای مدیریت زمان و افزایش بهره‌وری در سازمان، فرهنگ‌سازی کار تیمی و مهارت‌های رهبری جهت ارتقا و بهره‌وری، نحوه سنجش اثربخشی فعالیت‌های سازمانی، مدیریت ارزیابی و پرورش استعدادها، خلاقیت و نوآوری و همچنین سازمان‌های شاد و موفق با استفاده از ظرفیت و توانمندی نخبگان و سرآمدان استان برگزار کند.

 

تاریخ انتشار : 1395/12/03
کد : 73618
تعداد بازدید: 1698