مستعدان‌برتر لرستان از بزرگترین شرکت‌دارویی آسیا بازدید کردند

جمعی از مستعدان برتر و نخبگان استان لرستان از کارخانجات دارویی «بایر افلاک» بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، برنامه بازدید از شرکت دارویی «بایر افلاک» به‌همت بنیاد نخبگان استان لرستان و با هدف ارتقاء شناخت اجتماعات نخبگانی بومی از توانمندی‌ها و پتانسیل‌های واقعی لرستان اجرا شد.

در حاشیه این بازدید، حمزه امیری؛ رئیس بنیاد نخبگان لرستان، گفت: بازدید از مراکز علمی، تحقیقاتی و توسعه‌یافته کشور نقش برجسته و مطلوبی در ارتقاء شناخت اجتماعات نخبگانی از توانمندی‌ها و پتانسیل‌های واقعی جامعه دارد.

وی افزود: بازدید از کارخانجات دارویی بایر افلاک با هدف آشنا ساختن مستعدان و مخترعان فناور با دستاوردها و ظرفیت‌های موجود استان و همچنین ارتباط نزدیک با فناوران‌برتر و موفق، به‌عنوان یکی از اولویت‌های کاری بنیاد نخبگان استان در دستورکار قرار گرفت.

رئیس بنیاد نخبگان لرستان تصریح کرد: با توجه به رسالت‌های نظام علم و فناوری در کشور و در شرایط کنونی، بازدید از مراکز برتر علمی-تحقیقاتی تلنگر خوبی برای نسل‌جوان و ایده‌پردازی آنان است البته به‌شرطی که این بازدیدها به‌صورت تخصصی و با حضور مستعدان‌برتر رشته‌های مربوط برگزار شود.

لازم به ذکر است، شرکت کارخانجات داروئی بایر افلاک بزرگترین شرکت داروسازی دامی در ایران و آسیا است که در شهرستان ازنا از توابع استان لرستان قرار دارد.

تولید داروهای مورد نیاز بازارهای داخلی و صادرات داروهای دامپزشکی با بالاترین کیفیت موجود و با بهره‌گیری از فناوری‌های روز دنیا از مهمترین اهداف این شرکت است که با تولید بیش از 250 قلم دارو مطابق با آخرین استانداردهای بین‌المللی، امروزه به عنوان یکی از رقبای اصلی شرکت‌های اروپایی و امریکایی در بازارجهانی محسوب می‌شود.

تاریخ انتشار : 1395/12/03
کد : 73615
تعداد بازدید: 1317