استاندار کردستان:
مستعدان‌برتر باید اندیشه خود را برای اشتغال‌زایی دانش‌بنیان بکار گیرند

زاهدی فراهم‌کردن زیرساخت لازم برای فعالیت نخبگانی را امری ضروری توصیف کرد و گفت: تزریق ظرفیت‌های بخش‌خصوصی به جامعه نخبگانی یکی از ملزومات امروز کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ جلسه شورای علمی بنیاد نخبگان کردستان با حضور استاندار در محل استانداری برگزار شد.

در این نشست، عبدالمحمد زاهدی؛ استاندار کردستان با اشاره به لزوم حمایت از مستعدان‌برتر، تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی و فراهم‌کردن زیرساخت لازم برای فعالیت نخبگانی را امری ضروری توصیف کرد و گفت: اجتماع نخبگانی می‌تواند نیازهای استان برای رسیدن به توسعه‌یافتگی را رفع کند.

وی افزود: زمینه‌سازی برای حضور نخبگان، سرآمدان و مستعدان‌برتر در نقاط چالش‌برانگیز استان و ارائه راه‌کارهای علمی، همه‌جانبه و دانش‌بنیان برای حل مسائل جاری، اقدامی الزامی است.

استاندار کردستان در ادامه با اشاره به لزوم تزریق تفکر نخبگانی به سیستم اداری استان، تصریح کرد: زمینه‌سازی برای حضور مستعدان‌برتر در دستگاه‌های اجرایی امری مهم است که می‌تواند منشاء خدمات بسیاری باشد.

زاهدی یادآور شد: مستعدان‌برتر می‌توانند با حضور در عرصه ایده‌پردازی و خلاقیت و فعالیت در بخش خصوصی، ایده و اندیشه خود را برای اشتغال‌زایی و ثروت‌آفرینی دانش‌بنیان بکار گیرند.

در ادامه، رحمت صادقی؛ رئیس بنیاد نخبگان کردستان با اشاره به اقدامات انجام‌شده در سال‌جاری، به تدوین شیوه‌نامۀ جایزۀ علمی، فرهنگی و ادبی «مستوره اردلان» اشاره کرد و تجلیل و تکریم از موفقیت‌های علمی، فرهنگی و ادبی برگزیدگان استان کردستان در رویدادادهای معتبر ملی و بین‌المللی را مهمترین هدف آن دانست.

وی با بیان اینکه اعتبار جایزه مستوره اردلان از محل اعتبارات سالانه استانی تأمین می‌شود، افزود: این جایزه به‌منظور رشد و شکوفایی استعدادهای فردی، ایجاد انگیزه و افزایش حس وطن‌دوستی و همچنین بهره‌گیری حداکثری از توان مستعدان‌برتر در چرخۀ خدمت‌رسانی به میهن اعطا می‌شود.

صادقی در پایان با بیان اینکه مسؤولان ارشد نظام نگاه ویژه‌ای به جامعه نخبگانی دارند، خاطرنشان کرد: در رأس همۀ مسؤولان، رهبری‌معظم‌انقلاب همواره حامی جدی اجتماع نخبگانی بوده و هستند و در دیدار امسال با نخبگان فردا نیز، این افراد را هدیه الهی نامیدند و اشاره کردند حتی برای یک لحظه، از دفاع از نخبگان و جامعه علمی کشور کوتاه نخواهند آمد. این نوع نگرش و تأکید ایشان به‌خوبی بیانگر اهمیت و نقش اجتماع نخبگانی در امروز و آینده کشور است.

لازم به ذکر است، در پایان نشست شورای علمی استان کردستان، برنامه‌های پیشنهادی بنیاد نخبگان کردستان برای سال 1396 بررسی و مورد تأیید اعضا قرار گرفت.

تاریخ انتشار : 1395/11/30
کد : 73589
تعداد بازدید: 775