معاون توسعه مدیریت‌ومنابع بنیاد ملی نخبگان:
نیروی انسانی، سرمایه‌ای پویا و در حال رشد است

مراسم تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور و مستعدان‌برتر استان خراسان‌جنوبی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور و مستعدان‌برتر استان خراسان‌جنوبی با حضور معاون توسعه مدیریت‌ومنابع بنیاد ملی نخبگان، نماینده بیرجند در مجلس شورای اسلامی، رئیس بنیاد نخبگان استان، رؤسای دانشگاه‌ها و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.

در این مراسم، سیدمهدی موسوی‌کوهپر؛ معاون توسعه مدیریت‌ومنابع بنیاد ملی نخبگان، اجتماع نخبگانی را ثروت معنوی کشور توصیف کرد و گفت: این افراد جامعه را برای رسیدن به نقطه مطلوب یاری می‌کنند و در هر کجای دنیا که مشغول تحصیل، تدریس و تحقیق هستند، ایران را وطن خود دانسته و از آن به نیکی یاد می‌کنند.

موسوی‌کوهپر با اشاره به لزوم حمایت از اجتماع نخبگانی، ادامه داد: دولت همواره حامی نخبگان و مستعدان‌برتر بوده است و اقدامات خوبی برای حمایت از آنان انجام داده است و امید است که این افراد با استفاده از بستر مهیا شده، توان خود را بیش از گذشته بالفعل کرده و در راستای خدمت به جامعه تلاش کنند.

معاون توسعه مدیریت‌ومنابع بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: مستعدان‌برتر باید با حمایت هایی که از آنان صورت می گیرد سطح علمی و توان عملیاتی خود را ارتقاء دهند.

وی با اشاره به احداث ساختمان بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی، یادآور شد: این ساختمان تنها پروژه عمرانی بنیاد ملی نخبگان است که ظرف یکسال آماده بهره برداری شده است.

در ادامه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی؛ نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت بالای جامعه نخبگان، بر لزوم بهره‌گیری کشور از این ظرفیت تأکید کرد و گفت: قرار گرفتن نخبگان در رأس امور، منشاء تأثیرات شگرفی در نظام اداره کشور است.

وی افزود: نیروی انسانی، سرمایه‌ای پویا و در حال رشد است بنابراین باید مسیر برای فعالیت آن فراهم باشد.

عبادی جذب و بکارگیری متخصصان غیرمقیم در چرخۀ خدمت‌رسانی به جامعه را یکی از اقدامات خوب بنیاد ملی نخبگان دانست و اظهار داشت: این بنیاد با مدیریت دکتر ستاری، که خود از نخبگان کشور است به‌خوبی فضای نخبگانی را از سیاست‌زدگی دور کرده که همین امر یکی از بسترهای لازم برای فعالیت نخبگان است.

سید سعیدرضا احمدی‌زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی نیز با اشاره به فعالیت‌های انجام‌شده در سال جاری، گفت: برگزاری مراسم بزرگداشت پروفسور معتمدنژاد، مشارکت در برپایی نمایشگاه‌ها و همایش‌های متعدد، بازدید از مراکز صنعتی و معادن مشهد و طبس، دیدار با تولیت تولیت آستان قدس‌رضوی و تشکیل کارگروه طرح‌های تولیدی آستان قدس، برگزاری دو دوره دوست علمی، کارگاه نقش زبان در توسعه منطقه و کارگاه آینده پژوهی، تجلیل از پروفسور بلالی‌مود و تقدیر از برگزیدگان مسابقات ملی مهارت، برگزاری نشست سرآمدان غیرمقیم و اجرای برنامۀ ملی شهاب بخشی از اقدامت انجام‌شده در بنیاد نخبگان استان است.

لازم به ذکر است، ساختمان جدیدالاحداث بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی در محل سایت اداری و در فضایی مناسب با 500 متر عرصه و 570 متر زیربنا در مدت 10 ماه احداث شده است.

تاریخ انتشار : 1395/11/27
کد : 73582
تعداد بازدید: 1014