13 طرح دانش بنیان در حوزه دریا مورد حمایت قرار گرفت

با پشتیبانی گروه تجاری‌سازی و توسعه بازار ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی تعداد 13 طرح فناورانه  تایید و مورد حمایت قرار گرفته است.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان،  امین حاجی محمدی دبیر گروه تجاری‌سازی و توسعه بازار ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی با اشاره به نقش گروه تجاری سازی و توسعه بازار در حمایت از طرح های فناورانه در کشور بیان کرد: با ارزیابی‏های صورت گرفته تعداد 13 طرح تایید و مورد حمایت قرار گرفته است، که از این میان 4 طرح با مشارکت و همکاری سازمانها و ارگانهای دریایی اجرا شده است.

حاجی محمدی افزود: به منظور کمک به تجاری سازی و توسعه محصولات تولیدی شرکت های دانش بنیان دریایی، به هشت شرکت دانش بنیان تسهیلات قرض الحسنه اهدا شده است. 

فناوری تعیین کننده مرز بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه است

حاجی محمدی گفت: از جمله طرح های مورد حمایت ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی میتوان به طراحی و ساخت رستوران زیردریایی، طراحی و ساخت جت اسکی آتش نشان، نرم افزار مدیریت آبزی پروری در قفس، طراحی هاورکرافت تفریحی 6نفره، طراحی و ساخت شناور زیرسطحی و ... نام برد. 

دبیر گروه تجاری‌سازی و توسعه بازار ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی با اشاره به اهمیت اقتصاد دانش‌بنیان و نقش پر رنگ صنعت دریا در شکوفایی اقتصاد کشور گفت: رشد سریع توسعه علم و فناوری در دهه های اخیر باعث شده است، که نقش دانش و فناوری در اقتصاد بیش از پیش پر رنگ شود. کشورهای با دانش و فناوری بالا به عنوان قدرت های اقتصادی دنیا شناخته شده و توانایی جذب سایر عوامل اقتصادی مانند سرمایه، منابع اولیه، نیروی کار و غیره را نیز دارند.  

وی  در ادامه گفت: یا توجه به اهمیت اقتصاد دانش‌بنیان و نقش پر رنگ صنعت دریا در شکوفایی اقتصاد کشور، گروه تجاری سازی و توسعه بازار اقدام به حمایت از طرح های فناورانه کرده است.

دبیر گروه تجاری‌سازی و توسعه بازار ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی با تاکید بر اقتصاد دانش بنیان و حمایت از طرح های فناوری در کشور گفت: در واقع، امروزه  مرز بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در بکارگیری از فناوری تعیین می شود.

 

تاریخ انتشار : 1395/11/26
کد : 73575
تعداد بازدید: 1129