با حضور معاون اول و معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری/
برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد

برج فناوری ابن‌سینا دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور معاون اول رییس جمهوری و معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، برج فناوری ابن‌سینا دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور  اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری صبح امروز 23 بهمن ماه افتتاح شد.  در این مراسم معاون اول رئیس‌جمهوری و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از بخش‌های مختلف این برج فناوری بازدید کردند.

حضور در مراکز تحقیقاتی فناوری دانشگاه مستقر در این برج، مراکز رشد، آزمایشگاه مرکزی و مراکز پژوهشی و شرکت‌های دانش‌بنیان از بخش‌های این بازدید بود.

همچنین برخی از واحدهای پژوهشی دانشگاه فناوری خود را ارائه دادند. فناوری‌هایی همچون ربات خوش‌آمد گو که تشخیص چهره، صحبت کردن به انواع زبان‌ها و راهنمایی کردن انسان‌ها از ویژگی‌های این ربات است. محصولات بندآورنده خون‌ریزی کیتوتک از دیگر دستاوردهای این بخش بود.  و نیز بومی‌سازی دانش فنی و طراحی واحدهای CCR در ایران یکی از دیگر بخش‌های مورد بازدید بود.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیش از پنج دهه فعالیت در توسعه علمی و فناوری پیشرفت از سالیان دور اقدام به تأسیس و راه‌اندازی واحدهای پژوهشی کرده است. این واحدهای پژوهشی با هدف گسترش فناوری و رساندن تولیدات علمی به محصول در زمینه‌های مورد نیاز و انجام پژوهش‌های تقاضامحور در رفع مشکلات جامعه، در چهارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های کشور تأسیس شده است.

در حال حاضر با توجه به نیازهای کشور 24 واحد پژوهشی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با نظارت اداره کل مراکز تحقیقاتی و قطب‌های علمی در معاونت پژوهشی و فناوری این دانشگاه فعالیت می‌کنند.

تاریخ انتشار : 1395/11/23
کد : 73553
تعداد بازدید: 1404