طرح دوست علمی در قزوین برگزار شد

بنیاد نخبگان استان قزوین با هدف پاسخگویی به نیازهای صاحبان استعدادهای‌برتر در ابعاد علمی و معنوی طرح دوست علمی را برگزار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان قزوین با همکاری اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان‌ طرح دوست علمی را در راستای پاسخگویی به نیازهای دانش‌آموزان مستعد‌برتر در ابعاد علمی و معنوی و ارضاء روح جستجوگر و ذهن خلاق و نقاد آنان در روزهای سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم بهمن‌ماه در محل دبیرستان شبانه‌­روزی علامه جعفری برگزار کرد.

از مهمترین اهداف طرح دوست‌علمی استان قزوین می‌توان به ایجاد تعامل علمی و فرهنگی بین دانش‌آموزان مناطق مختلف و تشکیل حلقه‌های دوستان علمی، ایجاد انگیزه و تمرین برای انجام کارهای گروهی، تقویت انگیزه دانش‌آموزان مستعد به کسب موفقیت‌های علمی اشاره کرد.

در این طرح که با حضور دانش‌آموزان پسر پایۀ دهم برگزار شد، فیزیک و اندازه­گیری، فیزیک نانو، فیزیک تأسیسات ساختمان و فیزیک هسته‌ای در مهندسی، پزشکی و کشاورزی مهمترین محورهای آموزشی بود.

ارتقاء سطح تفکر دانش‌آموزان و ترغیب آنان به ارائه ایده‌های خلاقانه، ایجاد بستر مناسب برای ارتقای سطح علمی- فرهنگی محیط‌های آموزشی دانش‌آموزان خاصه در مناطق کم‌برخوردار و همچنین آشنایی با نخبگان و صاحبان‌استعدادهای‌برتر مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان، مهمترین اهداف برگزاری طرح دوست‌علمی است.

لازم به ذکر است، این طرح علمی-‌آموزشی خاص برون‌مدرسه‌ای و ذیل سند راهبردی کشور در امور نخبگان به‌منظور شناسایی استعدادهای‌برتر دانش‌آموزی و ایجاد سازوکارهای مناسب برای تأثیرگذاری صاحبان این استعدادها بر ارتقاء سطح علمی- فرهنگی سایر دانش‌آموزان در محیط‌های آموزشی اجرا می‌شود.

تاریخ انتشار : 1395/11/20
کد : 73547
تعداد بازدید: 1145