در حوزه نانو/
طرح دوست علمی در بجنورد اجرا می‌شود

بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی طرح دوست علمی را در حوزه نانو برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌‎رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی طرح دوست علمی در حوزه نانو را با حضور دانش‌آموزان پسر مقطع دوم‌متوسطه و فنی‌حرفه‌ای در محل شهرداری بجنورد برگزار می‌کند.

در این طرح، سه جلسه سخنرانی، مسابقه و انجام آزمایش‌های جذاب در حوزه نانو در زمان‌های 90 دقیقه‌‌ای برای 100 دانش‌آموز منتخب پسر پایۀ دهم دبیرستان چهار شهرستان بجنورد، شیروان، اسفراین‌ومانه و سملقان در قالب دو گروه 50 نفره برگزار می‌شود.

طرح دوست علمی با همکاری اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان‌ها و در راستای پاسخگویی به نیازهای طبیعی صاحبان استعدادهای‌برتر در ابعاد علمی و معنوی و ارضاء روح جستجوگر و ذهن خلاق و نقاد آنان برگزار می‌شود.

ارتقاء سطح تفکر دانش‌آموزان و ترغیب آنان به ارائه ایده‌های خلاقانه، ایجاد بستر مناسب برای ارتقای سطح علمی- فرهنگی محیط‌های آموزشی دانش‌آموزان خاصه در مناطق کم‌برخوردار و همچنین آشنایی با نخبگان و صاحبان‌استعدادهای‌برتر مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان، مهمترین اهداف برگزاری طرح دوست‌علمی است.

این طرح علمی-‌آموزشی خاص برون‌مدرسه‌ای و ذیل سند راهبردی کشور در امور نخبگان به‌منظور شناسایی استعدادهای‌برتر دانش‌آموزی و ایجاد سازوکارهای مناسب برای تأثیرگذاری صاحبان این استعدادها بر ارتقاء سطح علمی- فرهنگی سایر دانش‌آموزان در محیط‌های آموزشی اجرا می‌شود.

لازم به ذکر است، طرح دوست‌علمی در حوزه نانو، بیست‌وچهارم بهمن‌ماه برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1395/11/18
کد : 73535
تعداد بازدید: 1024