نشست انجمن حمایت از استعدادهای‌برتر استان کردستان برگزار شد

نشست انجمن حمایت از استعدادهای‌برتر استان کردستان با حضور جمعی از سرآمدان استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در این نشست که با حضور جمعی از سرآمدان استان برگزار شد، رحمت صادقی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان ضمن اشاره به اقدامات انجام‌شده در «انجمن حمایت از استعدادهای‌برتر استان کردستان»، به تشریح اساسنامۀ آن پرداخت و گفت: این انجمن، غیرسیاسی، غیرانتفاعی و غیردولتی است که ضمن رعایت کامل قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و آیین‌نامۀاجرایی تأسیس و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد راه‌اندازی شده است.

وی افزود: حمایت از مستعدان‌برتر استان که توانایی مالی کافی ندارند، مهمترین هدف انجمن حمایت از استعدادهای‌برتر استان کردستان است.

صادقی تصریح کرد: محدودۀ فعالیت انجمن در سطح استان کردستان است که در صورت امکان می‌‎توان پس از کسب مجوز از مرجع صدور پروانه، برابر مقررات در سایر نقاط داخل یا خارج کشور، شعبه نمایندگی یا دفتر دیگری دایر شود.

رئیس بنیاد نخبگان کردستان ادامه داد: حمایت معنوی و مادی از استعدادهای برتر دانش‌آموزی و دانشجویی و سایر استعدادهای‌برتر به تشخیص هیئت‌مدیره به منظور فراهم‌کردن امکانات و تسهیلات لازم و در راستای ارتقاء علمی آنان در مقاطع مختلف تحصیلی یکی از رسالت‌های مهم این انجمن است. از سوی دیگر، شناسایی خیّرین و جلب حمایت‌های مالی آنان، نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی و همچنین افزایش روحیۀمشارکت در امورخیریّه و عام‌المنفعه در میان نخبگان استان نیز در دستورکار انجمن حمایت از استعدادهای‌برتر استان کردستان قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت با دانشگاه‌ها، دستگاه‌های اجرایی و مؤسسات غیردولتی در اجرای برنامه‌های مرتبط با امور انجمن، سازماندهی هرگونه فعّالیت دیگری در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، مشاوره‌ای و نظایر آن برای نیل به اهداف انجمن در چارچوب اساسنامه و شیوه‌نامه‌های مصوّب انجمن و همچنین فرهنگ‌سازی به‌منظور مشارکت خیّرین در حوزه‌های علم و فنّاوری و حمایت از استعدادهای‌برتر نیز از رسالت‌های مهم انجمن است.

صادقی گفت: حداقل 30 سال سن، وجاهت فرهنگی و اجتماعی، حداقل مدرک تحصیلی دکتری و یا خبرگی در یکی از زمینه های مختلف علمی، فنّاوری، هنری، ادبی، فرهنگی، اجتماعی و یا حوزوی از شرایط افرادی متقاضی برای عضویت در این انجمن است.


تاریخ انتشار : 1395/10/25
کد : 73496
تعداد بازدید: 674