مراسم تکریم و بزرگداشت « اعظم قلی‌زاده‌پاشا» برگزار شد

مراسم تکریم و نکوداشت از اعظم قلی‌زاده‌پاشا با حضور رئیس بنیاد نخبگان مازندران، مسئولین و مدیران‌ ارشد استانی، نخبگان و فرهیختگان مازندران برگزار شد.

مراسم تکریم و نکوداشت از اعظم قلی‌زاده‌پاشا با حضور رئیس بنیاد نخبگان مازندران، مسئولین و مدیران‌ ارشد استانی، نخبگان و فرهیختگان مازندران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ جهانشاهی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان مازندران در مراسم بزرگداشت اعظم قلی‌زاده‌پاشا، که در محل دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد، با اشاره به لزوم تکریم و تجلیل از سرآمدان حوزه‌های علم، فناوری و کارآفرینی، گفت: این افراد فرهنگ‌ساز و تمدن‌آفرین هستند و اثرات و برکات خدمات ارزنده سرآمدان متعهد هرگز با گذشت زمان از دست نمی‌رود بلکه اقدامات آنان پایه‌گذار ارتقاء و تعالی جامعه خواهد بود و می‌تواند آینده یک ملت را روشن‌تر و غنی‌تر کند.

وی با اشاره به خدمات کم‌نظیر اعظم قلی‌زاده‌پاشا، وی را الگویی در خدمت به جامعه نامید و اظهار داشت: او با تلاش و جهد خداپسندانه بسیار همواره توان خود را در راه خدمت به جامعه بکار گرفته است و علاوه بر حوزه کار و اشتغال، در زمینه آموزش نیز متخصصان بسیاری را تربیت کرده است که امروزه هر یک در گوشه‌ای از کشور منشاءاثر هستند.

لازم به ذکر است، اعظم قلی‌زاه‌پاشا؛ کارآفرین نمونه کشور در سال 1392و یکی از مخترعین بین‌المللی است که در سال 1384 به عنوان «مهندس‌برجسته» کشور از سوی فرهنگستان علوم، انتخاب و معرفی شد. وی علاوه بر دریافت لوح‌تقدیر از وزیر کار و رفاه اجتماعی و همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در سال‌های اول انقلاب موفق به دریافت لوح‌تقدیر از شهید رجایی (رئیس‌جمهور وقت) شد. قلی‌زاده‌پاشا هم‌اکنون و در سن 81 سالگی، در حال اجرای 10 برنامه توسعه و کارآفرینی در کشور است.

برپایی نمایشگاه دستاوردهای فناوری‌های‌نوین به منظور حمایت از توسعه کسب‌وکار دانش‌بنیان و کارآفرینی، برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه ایده، اختراع و کارآفرینی ازجمله برنامه‌های جانبی این مراسم بود.

 

 

 

 

تاریخ انتشار : 1395/03/22
کد : 73465
تعداد بازدید: 349