کشف استعداد‌ها و پرورش اندیشه‌ها رشد علمی کشور را در پی دارد

دارنده مدال برنز المپیاد شیمی معتقد است، پیشرفت‌های علمی کشور در حوزه‌های مختلف در سال‌های اخیر به موازات پیشرفت علم در سراسر دنیا، چشمگیر بوده و استمرار آن مستلزم ایجاد انگیزه علمی، کشف استعداد‌ها و پرورش اندیشه‌ها است.

دارنده مدال برنز المپیاد شیمی معتقد است، پیشرفت‌های علمی کشور در حوزه‌های مختلف در سال‌های اخیر به موازات پیشرفت علم در سراسر دنیا، چشمگیر بوده و استمرار آن مستلزم ایجاد انگیزه علمی، کشف استعداد‌ها و پرورش اندیشه‌ها است.

سیروس نوروزی؛ دانشجوی دوره تخصص قلب و عروق دانشگاه ارومیه در گفت‎وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان گفت: استفاده از جوانان نخبه در سطح دانشگاه بصورت همکار آموزشی و پژوهشی و پشتیابی از آنها در جهت ایجاد انگیزه آموزشی و پژوهشی در سطوح پایه بسیار موثر است و امیدواریم با حمایت بنیاد ملی نخبگان از جوانان نخبه و مستعد بعد از فراغت از تحصیل نیز شرایط ادامه فعالیت‎های علمی و تاثیرگذاری آنها در کشور فراهم شود تا بدین ترتیب از روی آوردن فارغ‌التحصیلان به مشاغل غیر مرتبط جلوگیری به عمل آید.

وی تسهیلات اعطایی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان را مناسب دانست و افزود: با توجه به عدم امکان درآمدزایی در حین تحصیل در اکثر رشته‌های دانشگاهی، اعطای تسهیلات منطقی به نظرمی‌رسد و حتی در برخی موارد نیاز است که آستانه اعطای آن را کاهش داد و شرایط دریافت را تسهیل کرد. در این بین افرادی که مدت تحصیل طولانی‌تری دارند یا متاهل هستند و یا اینکه در شهری به غیر از محل سکونت خانواده تحصیل می کنند، اولویت بیشتری دارند.

این برگزیده المپیاد شیمی ادامه داد: در حوزه‌ی بیماری‌های قلب و عروق، با توجه به افزایش این قبیل بیماری‌ها در تمام دنیا و پیش بینی اینکه تا سال‌های آینده مرگ در اثر بیماری‌های قلب و عروق به اولین علت مرگ و میر تبدیل خواهد شد؛ تاکید بر روش‌های پیشگیری و تغییر سبک زندگی حائز اهمیت است.

نوروزی با اشاره برضرورت آشنایی با تکنیک‌های مدرن مداخله‌ای، گفت: در حیطه بیماری‌های قلب و عروق با توجه به سرعت پیشرفت تکنیک‌های مداخله‌ای و روش‌های نوین پیشگیری و درمان، پیگیری در جهت کسب این علم و انتقال آن به مراکز دانشگاهی و برگزاری دوره‌های بازآموزی به منظور اجرای آن در سطح جامعه امری ضروری به نظر می‌رسد.

وی در پایان گفت: باید رهنمودهای رهبری را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهیم، با همین نگاه در مراکز علمی و دانشگاهی فعالیت و در جهت تقویت و شتاب حرکت علمی کشور تلاش کنیم.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1393/11/14
کد : 73458
تعداد بازدید: 348