دستگاه آب شیرین کن با 87درصد راندمان تولید شد

دستگاه آب شیرین کن یا اسمز معکوس با حداکثر 87 درصد راندمان توسط یک شرکت دانش‌بنیان تولید و در جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری های «آب، خاک و محیط زیست» معرفی شد.

دستگاه آب شیرین کن یا اسمز معکوس با حداکثر 87 درصد راندمان توسط یک شرکت دانش‌بنیان تولید و در جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری های «آب، خاک و محیط زیست» معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان،  امید امیدبخش، فعال حوزه فناوری درباره تولید این دستگاه، گفت: دستگاه آب شیربن کن تولید شده در این شرکت می‌تواند راندمانی حداقل تا 75 و حداکثر تا 87 درصد برای هر 100 متر مکعب آب داشته باشد.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر تمامی دستگاه‌های اسمز معکوس موجود در کشور تا 70 درصد راندمان دارد، ولی دستگاه تولید شده در این شرکت، قابلیت تا حداکثر87 درصد راندمان را دارد که ما توانسته‌ایم تقریبا بین 16 تا 17 درصد راندمان را افزایش دهیم.

این فعال فناور، با اشاره به ثبت این دستگاه اظهار کرد: دستگاه آب شیرین کن تولید شده در این شرکت ثبت اختراع بین‌المللی و داخلی شده و مورد استفاده آب‌های شور قرار می‌گیرد.

مدیر عامل شرکت سولار شیمی صنعت، به دیگر فعالیت‌های این شرکت در حوزه محیط زیست اشاره کرد و گفت: آزمایشگاه آنالیز آب و خدمات پس از فروش، تولید مواد گیاهی شیمیایی گروه s. f. c، کارگاه ساخت تجهیزات آب و فاضلاب، بازرسی فنی تاسیسات بخار و مخازن تحت فشار از دیگر موارد فعالیت‌های این شرکت در راستای کمک به محیط زیست به‌شمار می‌رود.

امیدبخش همچنین در پایان یادآور شد: تصفیه آب دریای عمان برای منطقه آزاد چابهار، تصفیه خانه کنارک، تصفیه خانه گل گهر سیرجان و مواردی از این قبیل از اهم فعالیت‌های انجام شده توسط این شرکت است.

جشنواره و نمایشگاه ملی «آب، خاک و محیط زیست»، از 23 تا 26 خردادماه سال جاری، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) میزبان عموم علاقه‌مندان است.

 

تاریخ انتشار : 1394/03/24
کد : 73435
تعداد بازدید: 1233