استفاده از ظرفیت‌های استانی؛ راهی برای توانمندسازی نخبگان

دکتر علیرضا زراسوندی استفاده از ظرفیت‌های استانی را راهی برای توانمندسازی نخبگان دانست.

دکتر علیرضا زراسوندی استفاده از ظرفیت‌های استانی را راهی برای توانمندسازی نخبگان دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دکتر علیرضا زراسوندی گفت: با تشریح فعالیت‌ها و تعاریف بنیاد ملی نخبگان برای نخبگان و استعدادهای برتر می‌توان جوامع نخبگانی استان را برای همکاری ترغیب و فعالیت‌ها را سازماندهی کرد.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه نخبگانی افزود: تمام مقررات و آئین‌نامه‌های بنیاد ملی نخبگان بر اساس اصل سپردن مدیریت تحولات کشور به دست نخبگان دانشگاهی و حوزوی و بر پایه دو سند بالادستی در حوزه‌ی نخبگانی کشور تنظیم شده است.

زراسوندی با بیان اینکه تخصص، خلاقیت و اثرگذاری در جامعه، سه مشخصه اصلی شناسایی و تعریف یک نخبه محسوب می شود، گفت: یکی از فعالیت‌های بنیادهای استانی پایش و توانمندسازی جوامع نخبگانی مختلف سطح استان است.

رئیس بنیاد نخبگان خوزستان ادامه داد: انعقاد تفاهم‌نامه لازمه تشکیل کارگروه است. در حال حاضر برای چهار کارگروه تخصصی مجوز گرفته شده که کارگروه میراث فرهنگی دومین کارگروهی است که در استان تشکیل شده است و امیدواریم نخبگان این حوزه‌ در این کارگروه‌ تخصصی فعالیت کنند و در استان اثرگذار باشند و با انجام فعالیت‌های گروهی، هم‌افزایی بین این افراد و انسجام جامعه نخبگانی استان افزایش یابد.

زراسوندی در پایان از ایجاد شورای علمی نخبگان در خوزستان خبر داد و افزود: این شورا عالی‌ترین شورای علمی در استان است که وظیفه سیاست‌گذاری کلان در حوزه نخبگان استان را بر عهده دارد. البته در ذیل این شورا کارگروه‌های تخصصی هم متناسب با شرایط استان تشکیل می‌شود.

 

 

تاریخ انتشار : 1394/01/26
کد : 73424
تعداد بازدید: 385