19 عادت در کارآفرینان موفق

اگر مي‌خواهيد سطح بالايي از موفقيت را تجربه کنيد، تجربه اين عادت‌ها را شروع کنيد و تا جايي ادامه بدهيد که هرکدام از اين رفتارها جزو شخصيتتان شود. انجام عملکرد و در پي گرفتن شيوه کارآفرينان موفق اين نتيجه را خواهد داشت که درنهايت شما نيز همچون آن‌ها موفق شويد.

 اگر مي‌خواهيد  سطح بالايي از موفقيت را تجربه کنيد، تجربه اين عادت‌ها را شروع کنيد و تا جايي ادامه بدهيد که هرکدام از اين رفتارها جزو شخصيتتان شود. انجام عملکرد و در پي گرفتن شيوه کارآفرينان موفق اين نتيجه را خواهد داشت که درنهايت شما نيز همچون آن‌ها موفق شويد.

1. ترس آن‌ها را از پا نمی‌اندازد

يکي از بزرگ‌ترين خطرات در راه کارآفريني، اين طرز فکر است که زندگي هيچ‌وقت ارزش ريسک کردن ندارد. احساساتي که با ترس نيز همراه مي‌شوند، توسط يک‌سري از هورمون‌ها، وقتي ترشح مي‌شوند که بدن شما در معرض يک دعوا يا سفر با هواپيما قرار مي‌گيرد. کارآفرينان بر اين باورند که هيچ‌گونه خطر قريب‌الوقوعي وجود ندارد، بلکه تنها چيزي که وجود دارد، يک موقعيت خوب بالقوه براي موفقيت است. هنگامي‌که آن‌ها اين حس را دريافت مي‌کنند، همين حس کافي است تا ترغيب شوند به جلو حرکت کنند تا اين‌که بنشينند و از پا بيفتند.

2. هدف، رسیدن به ثروت

همه کارآفرينان دست به خلق پول مي‌زنند، چون‌ اين راه را راهي منحصربه‌فرد براي حل مشکل مشتريان خود مي‌دانند و هيچ‌کدام از اول خواهان اين نبوده‌اند که هدف شرکت آن‌ها صرفا رسيدن به ثروت بوده است. آن‌ها ايده و نقشه‌اي داشته‌اند که دنبال تحقق آن رفته‌اند. آن‌ها آن‌چه را خريدار مي‌خواهد و مي‌خواهد به آن برسد، مي‌دانند.

3. خودشان را با یک گروه مجرب مجهز می‌کنند

کارآفرين‌ها از قدرت خود آگاهي دارند و خودشان را با همراهي افرادي مجهز مي‌کنند که مشخصه قدرت آن‌ها براي محيط کار بسيار مناسب است.

4. دل خودشان را به دست می‌آورند و قربان صدقه خودشان می‌روند!

جايزه دادن در مسير موفقيت نه‌تنها يک عمل ترغيب‌کننده به‌حساب مي‌آيد، بلکه گاهي اوقات با قرار دادن اهداف کوچک‌تر در طول مسير موفقيت، قادر خواهيد بود حرکتي انفجاري در مسير خود به سمت پايان راه ايجاد کنيد. اين کار دقيقا نمونه آشکاري از اين است که چگونه مسير را با موفقيت به پايان برسانيد.

5. باهدف و عامدانه کار می‌کنند

فعاليت‌هاي کارآفرين‌هاي موفق با يک قصد عامدانه وراي اهداف آنان توأم شده است. اين کار به آن‌ها اجازه مي‌دهد تا از اين‌که در طول مسيرشان متوقف شوند، جلوگيري کنند. داشتن يک مقصود واضح و مشخص باعث بالا رفتن و جاري شدن انرژي شما مي‌شود.

6. قبل از این‌که آماده باشند، شروع به کار می‌کنند

اين نکته‌اي است که ماري فرلو، يکي از سخنرانان بزرگ حوزه موفقيت، مدام بر آن تاکيد دارد، زيرا هنگامي‌ که ما براي زمان مناسب صبر مي‌کنيم، درواقع براي چيزي غيرممکن صبر مي‌کنيم. حتي اين‌که هنوز دستتان خالي است و مي‌خواهيد با اين‌ حال مشغول به کار شويد، به‌نوبه خود عالي است.

7. شاه یک شطرنج‌ هستند و نه مهره سرباز آن

کارآفرين‌هاي موفق تحرکات و طرح و نقشه‌هاي قابل‌ توجهي را براي تمام حالات محتمل طراحي مي‌کنند. آن‌ها تمام توجه خود را به خروجي و ماحصل پروژه اختصاص مي‌دهند و از اين‌رو مي‌توانند آن پروژه را کنترل و رهبري کنند. اين ويژگي به آن‌ها اجازه مي‌دهد که جنبشي قابل‌ توجه ايجاد کنند.

8. وقتشان را برای شبکه‌های اجتماعی هدر نمی‌دهند

کارآفرين‌هاي موفق از راه‌هاي ارتباطي گوناگون، فقط براي رفع نياز و کسب منفعت خود استفاده مي‌کنند. اين کار وقت پرارزش آن‌ها را هرگز هدر نمي‌دهد.

9. فکری باز دارند و تنها به دوروبر خود فکر نمی‌کنند

در جهان کنوني، اکثر ميلياردرهاي موفق همان 24 ساعت شبانه‌روز و همان دسترسي به اطلاعاتي را دارند که بقيه آدم‌ها نيز دارند؛ اما تفاوت آن‌ها با ديگران اين است که بيش از هر کس ديگري متفاوت با بقيه فکر مي‌کنند.

10. همیشه به نیمه ‌پر لیوان نگاه می‌کنند

ديدن فرصت در هر چيزي يک نوع طرز فکر اکتسابي است، نه يک ويژگي شخصيتي ذاتي. کارآفرين‌هاي موفق الگوهاي فکري مخرب خود مانند نداشتن اعتمادبه‌نفس و دودلي را تشخيص مي‌دهند و سپس آن را تغيير مي‌دهند.

11. یادداشت‌برداری می‌کنند

شايد اين‌گونه به نظر بيايد که کارآفرين‌هاي موفق زندگي پرمشغله‌اي دارند، آن‌ها در مورد هر چيز غيرمرتبط با کاري که هم‌اکنون مشغولش هستند، يادداشت‌برداري مي‌کنند و سپس به سراغش بازمي‌گردند. اين سازمان‌يافتگي به آن‌ها اجازه مي‌دهد تا چند کار را يک‌باره انجام دهند و آن‌ها را از آن خود کنند، بدون اين‌که اجازه دهند کارشان مغشوش شود.

12. هم سخت بازی می‌کنند و هم سخت تفریح

براي اکثر کارآفرين‌هاي موفق يک بازه بزرگ بين کار و تفريحشان وجود دارد. آن‌ها مي‌دانند که چه وقت بر خودشان سخت بگيرند و سخت بتازند و چه وقت هم به تفريح بپردازند.

13. اطلاعات مفید برای مشاوره می‌دهند

کارآفرين‌هاي موفق نه‌تنها خودشان نقشه دارند، بلکه به نقشه شما نيز گوش مي‌دهند و به شما مشاوره معقولانه و مفيدي مي‌دهند. آن‌ها مي‌دانند که در مورد چه ‌کاري توانايي دارند و باسخاوت بقيه را کمک مي‌کنند تا به مسير تحقق روياهايشان پي ببرند.

14. دوستدار مشاوره گرفتن هستند

با بودن در قلمرو کوچک کارآفرين‌هاي موفق خواهيد فهميد که مغز آن‌ها نسبت به بقيه مردم متفاوت کار مي‌کند. آن‌ها جايي که ممکن است چشم‌اندازها و ديدگاه‌هاي بسياري مورد نياز باشد، براي تشخيص داده‌هاي مسئله به بقيه افراد مي‌پيوندند؛ حتي اگر آن طرح منتقدان بيشتري نسبت به حاميانش داشته باشد.

15. دائما در ارتباط‌ و تعامل با دیگران هستند

شما هرگز نمي‌دانيد که کجا و در چه جايي شرکاي افسانه‌اي بعدي‌تان قرار دارند، پس ايجاد ارتباطات جديد بخشي از آن چيزي است که شما در هر مراسم عقد، گردهمايي دانشگاهي و مدارس و ملاقات تجاري بايد انجام دهيد. کارآفرين‌هاي موفق معتقدند براي ايجاد يک رابطه درست هيچ‌گاه وقت نادرستي وجود ندارد.

16. زیاد سوال می‌پرسند

کارآفرين‌هاي موفق به‌طور طبيعي درباره اين‌که اشيا چگونه کار مي‌کنند يا اين‌که چگونه بقيه فکر مي‌کنند، کنجکاو هستند. پرسيدن سوال نه‌تنها عزيزشان مي‌کند، بلکه به آن‌ها اجازه مي‌دهد تا مکالمه را به‌ جايي هدايت کنند که بيشترين سودمندي را براي خودشان داشته باشد.

17. در کنارشان، برترین‌ها قرار دارند

برترين‌ها شامل همه ‌چيز، از بهترين کارکنان و تجهيزات اداري گرفته تا بهترين پزشکان و وکلا مي‌شود. باور اين افراد بر اين است که اگر هرکس در زندگي خودش در آن‌چه انجام مي‌دهد، بهترين باشد، مردمي را به ‌طرف خود جذب مي‌کند که آن‌ها نيز مي‌خواهند بهترين باشند.

18. شکرگزار هستند

کارآفرين‌هاي موفق نکات خوب زندگي خويش را تشخيص داده و قاعدتا براي آن‌ها سپاس‌گزار نيز خواهند بود. چون آن‌چه شما روي آن تمرکز مي‌کنيد، گسترش مي‌يابد و هنگامي‌ که بر خوبي در زندگي تمرکز مي‌کنيد، مقدار بيشتري از آن را خلق مي‌کنيد.

19. ناشکیبا به نظر نمی‌رسند

اگر کارآفرين‌هاي موفق به‌ جايي رسيده‌اند که هم‌اکنون هستند، به‌خاطر اين است که قبول کرده‌اند با همان چيزي در ارتباط هستند که نيازمندش بوده‌اند. آن‌ها در مورد مسائل با تمام جان‌ودل خود سخن مي‌گويند و هرگز شبيه افراد بي‌حوصله و ناشکيبا به نظر نمي‌رسند، بلکه فقط تمام تلاش خود را مي‌کنند.

 

تاریخ انتشار : 1394/09/30
کد : 73414
تعداد بازدید: 411