سه شنبه 24 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

انعقاد 19.4 ميليارد تومان قرارداد بين صاحبان ايده و سرمايه در جشنواره سال گذشته

دبيركل ششمين جشنواره ملي نوآوري و شكوفايي فجر انقلاب اسلامی از انعقاد 19.4 ميليارد تومان قرارداد بين صاحبان ايده و سرمايه و امضاي 50 ميليون دلار قرارداد تامين تجهيزات در جشنواره سال گذشته خبرداد.

به گزارش روابط عمومي بنياد ملي نخبگان، دكتر آريا ‌الستي  صبح روز دوشنبه 14 بهمن‌ماه در مراسم افتتاحيه ششمين جشنواره نوآوری و شکوفایی فجر انقلاب اسلامی جشنواره ضمن تشكر از شركت‌كنندگان و سفراي كشورهاي حاضر در مراسم، با اعلام آغاز ششمين جشنواره  نوآوري و شكوفايي فجر انقلاب اسلامی گفت: امسال استقبال مخترعان و نوآوران خيلي بيشتر از سال‌هاي گذشته بود اما از آنجا كه محل برگزاري اين نمايشگاه نسبت به سال‌هاي گذشته محدوديت بيشتري داشت بنابراين فقط كساني امكان حضور در جشنواره را داشتند كه زودتر ثبت‌نام كرده بودند.

وي در ادامه با اشاره به فرآیند داوری اختراعات در این جشنواره گفت: «حدود 200 اختراع طي 2 تا3 روز آينده در اين دوره از نمايشگاه داوري مي‌شوند.

دبيركل ششمين جشنواره ملي نوآوري و شكوفايي فجر انقلاب اسلامی در خصوص رویکرد تجاري‌سازي طرح‌های نمايشگاه اظهار كرد: دست‌اندركاران زنجيره تجاري‌سازي اعم از شركت‌ها و موسسات تسهيل‌كننده آماده ياري‌رساني به  مخترعان و صاحبان سرمايه‌ كه علاقمند به همكاري و بستن قرارداد با يكديگر هستند، خواهند بود.

وي همچنين ضمن  اعلام برگزاری 6 كارگاه آموزشي در حوزه‌های پرکاربرد برای مخترعان بیان كرد: حضور در این کارگاه‌های آموزشی بدون شک در جهت افزایش سطح مهارت و دانش نوآوران در راستای تجاری‌سازی اختراعان خود، مفید خواهد بود.

دكتر الستي با اشاره به برپايي غرفه مذاكرات(CIP) درجشنواره گفت: امسال يك غرفه بزرگ در نمايشگاه جهت پاسخگويي به مخترعان يا صاحبان سرمايه در مورد كسب و كار و چگونگي به ثمر نشستن اختراعات تدارك ديده شده است.

وي با اعلام اينكه سال گذشته مبلغ 19.4 ميليارد تومان قرارداد بين صاحبان ايده و صاحبان سرمايه بسته شده است افزود: علاوه بر آن 50 ميليون دلار قرارداد تامين تجهيزات هم فقط با بخش خصوصي در جشنواره سال گذشته منعقد شد.

دبير ششمين جشنواره ملي  نوآوري و شكوفايي  در پايان ضمن آرزوی موفقیت برای شركت كنندگان در اين دوره از جشنواره خطاب به مخترعان تاكيد كرد: ثبت اختراع ابتدای راه است و برای رسیدن به موفقیت نهایی باید مسیر تجاری‌سازی اختراع خود را تا مرحله تولید با انرژی دنبال کنید.

تاریخ انتشار : 1392/11/14
کد : 73407
تعداد بازدید: 345

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601