تشکیل شوراهای تخصصی با هدف اجرای هر چه بهتر سند راهبردی کشور در امورنخبگان

رئیس کمیسیون زیرساخت‌های فرهنگی و پژوهشی ستاد اجرايي سازي سند راهبري كشور در امور نخبگان از تشكيل شوراهای تخصصی با هدف اجرای هر چه بهتر اين سند در حوزه‌هاي مذكور خبر داد.

رئیس کمیسیون زیرساخت‌های فرهنگی و پژوهشی ستاد اجرايي سازي سند راهبري كشور در امور نخبگان از تشكيل شوراهای تخصصی با هدف اجرای هر چه بهتر اين سند در حوزه‌هاي مذكور خبر داد.

دكتر اكبري در گفتگو با روابط عمومي بنياد ملي نخبگان، ضمن مثبت ارزیابی کردن نشست هم‌اندیشی نهادهاي فرهنگی با محوریت اجرای اقدامات فرهنگي و پژوهشي سند راهبري كشور در امور نخبگان، كه چهارم خردادماه در سالن كنفرانس معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري برگزار شد، گفت: این هم‌اندیشی با هدف بررسي محتوا و تبيين اهداف سند جهت اجرایي سازي آن،  برپا شد كه بيان دغدغه ها و مرور اقدامات نهادهای فرهنگی در حوزه‌هاي پژ‍وهشي و فرهنگي از زبان نمايندگان آنها از جمله بخش‌هاي آن بود.

وی افزود: در اين جلسه پيشنهادات مسئولان فرهنگي كشور جمع آوري شد كه اميدواريم با برپايي اين قبيل نشست‌ها و البته مشخص شدن وظايف هر يك از ارگان ها در تقسیم کار ملی در راستاي تحقق اهداف مطرح شده، گام‌های روشنی برای هرچه بهتر و كيفي تر اجرایی شدن سند برداريم.

رئیس کمیسیون زیرساخت‌های فرهنگی و پژوهشی ستاد اجرايي سازي سند راهبري كشور از تشکیل شوراهای تخصصی با حضور نهادهای فرهنگی زير نظر كميسيون خبر داد و گفت: این شوراها  به طور مستقل  در حوزه‌های تخصصی تشکیل شده و در زمینه طراحي و اجراي برنامه هاي عملياتي مرتبط با اقدامهاي ملي فرهنگي ،پژوهشي و بين المللي سند به فعاليت خواهند پرداخت.

اکبری ادامه داد: به عنوان مثال با توجه به اقدام 5-1-1 سند (ترویج فرهنگ انس با قرآن، معارف عترت علیهم السلام و اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی در بین اجتماع نخبگانی به منظور ارتقای بینش دینی و تعمیق انگیزه­های معنوی در خدمت به جامعه.)، شورایي تخصصی با حضور نهادهای مرتبط تشکیل خواهد شد و برنامه­های ارائه شده توسط آنها بررسی و تصمیم­های لازم در یک فضای تعاملی اتخاذ می­گردد.  

رئیس کمیسیون زیرساخت‌های فرهنگی و پژوهشی ستاد اجرايي سازي سند راهبري كشور در امور نخبگان در خاتمه بيان كرد: قطعاً همه مسئولان نهادها و ارگان‌ها و قوای کشور نسبت به اجرای هر چه بهتر سند مسئولیت دارند و امید است با اجرای آن شاهد ترویج و بالندگی فعالیت‌های فرهنگی و پژوهشی در یک تقسیم کار ملی فراگیر باشيم.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

تاریخ انتشار : 1393/03/11
کد : 73393
تعداد بازدید: 446