باهدف بيمه تكلميلي و بازنشستگي نخبگان، تفاهم نامه هاي همكاري بين معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و وزارت تعاون امضا شد

3 تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همزمان با برگزاری نشست مشترک و بازدید معاون علمي و فناوري رئيس جمهور و وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي از پارک فناوری پردیس امضا شد.

به گزارش روابط‌عمومي بنياد ملي نخبگان، دكتر سورنا ستاري و دكتر علي ربيعي به همراه برخي از معاونین و مشاوران خود، ضمن برگزاری نشست مشترك در پارك فناوري پرديس معاونت علمی  3 تفاهم نامه همکاری در رابطه با "خط اعتباری 200 میلیارد تومانی برای شرکت های دانش بنیان با عاملیت بانک رفاه" ، "بیمه مازاد درمان نخبگان" و "بیمه بازنشستگی دوره تحصیلی نخبگان"، از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک بازديد كردند.

با بودن همدلی در هیات دولت، مبانی اجرایی اقتصاد دانش‌بنیان مرتفع می‌گردد

دكتر سورنا ستاري در این نشست مشترک با اشاره به اينكه در مدت كوتاهي كه مسئوليت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري را به عهده گرفته 4 وزير را به مجموعه پارک فناوری پردیس دعوت كرده است گفت:  با توجه به وجود همدلی در هیات دولت، مبانی اجرایی اقتصاد دانش‌بنیان مرتفع می‌گردد و معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهور در راستای آشنایی هیات دولت برای تصمیم گیری های بعدی در حوزه دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی تلاش می کند وزیران را به پارک فناوری پردیس دعوت کند تا ضمن آشنایی با پارک و برنامه های در حال اجرای آن، در مصوبات اجرایی هیات دولت در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان گام بردارند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر اجرایی شدن برنامه هایی همچون معافیت مالیاتی و معافیت گمرکی برای شرکت های دانش بنیان تصریح کرد: همه شرکت های دانش بنیان به نحوی می توانند از این امکانات استفاده کنند، از جمله شرکت های دانش بنیانی که خارج از پارک های فناوری فعال هستند نیز در تیرماه امسال و همزمان با بسته شدن سال مالی می توانند از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به برنامه های این بنیاد در راستای اشتغال نخبگان افزود: برای جذب نخبگان و فعالیت آنها در شرکت های دانش بنیان برنامه هایی داریم و معتقدیم می توان در حوزه دانش بنیان خیلی سریع ایجاد اشتغال کرد.

رئیس هیات امنای پارک فناوری پردیس ادامه داد: برای ایجاد اشتغال در حوزه دانش بنیان هم شرکت های فعال در داخل پارک های فناوری و هم شرکت های دانش بنیان فعال خارج از پارک های فناوری جزو اهداف و برنامه های ما هستند.

دبیر هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به تحولات ایجاد شده در سال جدید تاکید کرد: در همین مدت کوتاه سال جدید صندوق نوآوری و شکوفایی وام 20شرکت نخستی که در نوبت بوده اند را تصویب کرده است و صندوق پارک فناوری پردیس نیز آمادگی دارد برای حمایت از شرکت های  دانش‌بنیان تا سقف 300 میلیون تومان وام قرض الحسنه بدهد.

شرکت های دانش بنیان؛ نقطه کانونی تحول و توسعه کشور

همچنین در این نشست دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه دنیا را نخبگان متحول کرده اند، افزود: آینده اشتغال، اقتصاد و حتی قدرت سیاسی در روابط بین الملل در دنیا به ایده ها و تفکرات خلاقانه و نوگرایانه نخبگان بستگی دارد.

دکتر ربیعی با اشاره به اینکه ایران کشوری است که هنوز دوران صنعتی را پشت سر نگذاشته است گفت: در حالی که هنوز دوران صنعتی را پشت سر نگذاشته ایم با نیروی کار پسا صنعتی رو به رو هستیم و البته مجبوریم برای عقب نماندن از دنیا وارد مقوله های پسا صنعتی شویم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه شرایط فعلی به هیچ عنوان رضایت بخش نیست اظهار کرد: البته تجربه کشورهایی که از این دوران گذر کرده اند نشان می دهد ما هم می توانیم و اگر شرایط لازم ایجاد شود، نیروی انسانی و آماده به کار آن هم موجود است.

دکتر ربیعی ادامه داد: همه کشورها یک نقطه تحولی دارند و ما با تمام وجود به این درک رسیده ایم که نقطه و کانون تحول و توسعه کشور ما همین شرکت های دانش بنیان هستند.

وی در پایان اظهار کرد: وظایف همه وزارتخانه‌ها و نهادهای مسئول گسترش عدالت و تلاش برای رفع محرومیت ها است و بنده با تمام توان قانونی و شخصی در این مسیر گام خواهم برداشت، چرا که این امر وظیفه و بخاطر انقلاب، نظام و مردم است لذا باید موفق شد.

تاریخ انتشار : 1393/01/23
کد : 73340
تعداد بازدید: 419