یکشنبه 29 اردیبهشت 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس دفتر بنیاد نخبگان استان فارس معرفی شد

مراسم تودیع و معارفه رئيس دفتر بنياد نخبگان استان فارس با حضور دکتر سعید سهراب‌پور؛ قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان، دکتر سید حسن حسینی؛ معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان؛ رؤسای دانشگاه‌ها استان و برخی مسئولان استانی در محل دفتر بنیاد استان فارس برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه رئيس دفتر بنياد نخبگان استان فارس با حضور دکتر سعید سهراب‌پور؛ قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان، دکتر سید حسن حسینی؛ معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان؛ رؤسای دانشگاه‌ها استان و برخی مسئولان استانی در محل دفتر بنیاد استان فارس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، در ابتدای این مراسم دکتر سهراب‌پور، قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به شخصیت و جایگاه ویژه علمی دکتر خلفی نژاد در عرصه علمی کشور، گفت: افراد مسئول در حوزه نخبگان باید از نظر علمی در سطح بالایی قرار داشته باشند تا نخبگان آنان را پذیرفته و به عنوان الگو قرار دهند.

وی ضمن تقدیر از زحمات دکتر خلفی نژاد افزود: ایشان همیشه از لحاظ علمی و اخلاقی و همچنین طرح ایده‌های جدید برای نخبگان فارس و سایر بنیادهای استانی الگو بوده‌اند.

دکتر سهراب‌پور در ادامه گفت: دفتر بنیاد نخبگان استان فارس یکی از قوی‌ترین دفاتر استانی نخبگان در کشور بوده و بسیاری از ایده‌های جدید از بنیاد فارس آغاز شده است.

قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان همچنین با تاکید بر جایگاه علمی و تجارب و توانایی‌های مدیریتی دکتر شریف، رئیس جدید دفتر  بنیاد نخبگان استان فارس برای ایشان در انجام هر چه بهتر امور نخبگان آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه این نشست دکتر حسینی؛ معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان ضمن قدردانی از زحمات دکتر خلفی‌نژاد گفت: این نشست در واقع تجلیل از یک شخصیت علمی و چهره ممتاز فرهنگی بنیاد ملی نخبگان است.

وی افزود: دکتر خلفی‌نژاد یک شخصیت موثر در فرهنگ و علم کشور است که بسیار علم دوست، علم پرور، نخبه پرور و دانشمند پرور است.

دکتر حسینی با اشاره به سعه صدر دکتر خلفی‌نژاد ادامه داد: چهره متبسم دکتر خلفی‌نژاد در موفقیت‌های دیگران، از وی یک شخصیت منحصر بفرد فرهنگی ساخته است. مهربانی و آسانگیری در امور مراجعین و نخبگان استان جای تقدیر و تشکر فراوان دارد.

وی در ادامه گفت: دکتر خلفی نژاد در طول سال‌ها فعالیت در امور نخبگان قطعا با مسائل و مشکلات عدیده‌ای روبرو بوده است اما ما هرگز حزن و اندوه را نه در زبان و نه در رفتار ایشان ندیدیم.

معاون فرهنگی و امور نخبگان با تإکید بر تواضع و فروتنی دکتر خلفی نژاد خاطر نشان کرد: وی همواره اهل ابتکار بودند و از ابتدای تاسیس بنیاد ملی نخبگان کمک حال بنیاد بوده‌اند و یکی از اقدامات بی‌نظیر در دوره حضورشان برگزاری اولین دوره جشنواره نوآوری و اختراعات بود که این اقدام در زمان خود بیشتر شبیه ایثار بود.

وی در پایان برای دکتر شریف، رئیس جدید دفتر نخبگان استان فارس آرزوی موفقیت کرد.

دکتر سید حسن حسینی، رئیس جدید دفتر بنیاد نخبگان فارس نیز با تقدیر از خدمات بسیار دکتر خلفی نژاد، گفت: بنیاد به خاطر خدمت به نخبگان شکل گرفته و وظیفه ما این است که شرایط رشد نخبگان را فراهم آوریم.

رئیس جدید دفتر بنیاد نخبگان فارس با اشاره به مهاجرت نخبگان افزود: نخبگان به کشور مدیون هستند، مهمترین دغدغه بسیاری از آنان عدم وجود یک بستر مناسب تحقیقاتی است، آنان به این کشور علاقمند هستند و تمایلی به رفتن ندارند، اما امکانات و شرایط برای آنها فراهم نیست. بنابراین لازم است تا دلایل مهاجرت آسیب شناسی شده و مورد مطالعه دقیق قرار گیرد و زمینه‌‍‌هایی باید فراهم شود تا افکار به سمت کارآفرینی، اخترع و تولید انبوه سوق داده شود.

در این مراسم رئیس سابق دفتر بنیاد نخبگان فارس نیز گزارش جامعی از فعالیت‌ها، برنامه‌ها و دستاوردهای این بنیاد در طی 6 سال مسئولیت خود ارائه داد.

دکتر خلفی نژاد با اشاره به فعالیت‌های بنیاد نخبگان فارس به عنوان اولین دفتر استانی گفت: این بنیاد کار خود را از اسفند ماه 1387 در یک اتاق کوچک آغاز کرد و با تلاش‌ها و پیگیری‌های فراوان به وضعیت کنونی رسید و توانست پس از استان تهران با بیش از 1300 نخبه، مقام دوم کشور را به خود اختصاص دهد.

در پایان این مراسم، دکتر خلفی نژاد از سوی بنیاد ملی نخبگان، دانشگاه ها و مراکز استان مورد تقدیر قرار گرفت.

 

 

 

 

تاریخ انتشار : 1393/08/20
کد : 73325
تعداد بازدید: 170

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601