صندوق نوآوری و شکوفایی پایه‌گذار بانکداری دانش‌بنیان باشد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با کارکنان صندوق نوآوری و شکوفایی دیدار کرد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با کارکنان صندوق نوآوری و شکوفایی دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری و نایب رییس هیئت امنای صندوق نوآوری و شکوفایی، در دیداری صمیمانه با کارکنان و همکاران صندوق نوآوری و شکوفایی، از این صندوق به عنوان آغاز کننده حرکتی جدی و رو به جلو در اقتصاد کشور یاد کرد و افزود: تلاش بسیاری برای شکل‌گیری صندوق نوآوری و شکوفایی صورت گرفت و خوشبختانه به موقع در ذیل بودجه تعریف شد.


ستاری با تاکید بر ضرورت ترویج تفکر دانش‌بنیان در همه عرصه های کشور بیان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی می‌تواند پایه گذار بانکداری دانش بنیان در کشور باشد و حرکت روبه جلو اقتصاد مبتنی بر دانش و فناوری را سریع‌تر پیش ببرد.


نایب رییس هیأت امنای صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان این که صندوق نوآوری و شکوفایی زمینه‌ساز حمایت از اقتصاد فناوری و نوآوری در مقابل اقتصاد نفتی خواهد بود، عنوان کرد: آسیب‌های بسیاری ناشی از نگاه نفتی و دولتی به عرصه‌های مختلف کشور وارد شده است که تغییر نگاه به سوی حمایت از نوآوری و تفکر است.


ستاری پیاده سازی روش‌های جدید حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان را نیازمند فرهنگ‌سازی دانست و ابراز امیدواری کرد: ترویج حرکتی که در صندوق آغاز شده ظرف مدت کم دشوار است اما امیدواریم در آینده به اتفاقات مثبت و اثرگذار منجر شود.

سال همدلی و همزبانی شرکت های دانش بنیان و صندوق نوآوری


در ادامه این نشست، دکتر بهزاد سلطانی رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به تعامل دوطرفه با شرکت‌های دانش بنیان به عنوان اصلی‌ترین هدف این صندوق، عنوان کرد: همدلی و همزبانی صندوق نوآوری و شکوفایی با شرکت‌های دانش بنیان اولویت اصلی این صندوق در سال پیش رو خواهد بود و تلاش می‌کنیم شرکت‌ها با احساس آسودگی مشکلات خود را مطرح کنند.


وی با بیان این که شعار همدلی و همزبانی را با تعامل هرچه بیش‌تر با شرکت ها دنبال می کنیم افزود: سعی کردیم برای این ارتباط ساختاری مشابه یک شرکت دانش‌بنیان داشته باشیم چراکه شرکت‌های دانش بنیان و صندوق از یک خانواده هستند و در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت سعی می‌کنیم در کنار شرکت‌های دانش‌بنیان و در یک طرف میز باشیم.


سلطانی با بیان این که ارزیابی عملکرد صندوق نواوری و شکوفایی نیازمند گذر زمان است عنوان کرد: علیرغم این که بیش از دوسال از عمر صندوق نگذشته اما توانسته است عملکرد مثبتی داشته باشد و بسیاری از بخش‌های این مسیر به دلیل تازه بودن این صندوق به تازگی ایجاد شده‌اند.


رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به تخصیص تسهیلات ساختمان‌دار شدن شرکت‌های دانش‌بنیان، از اضافه شدن مدیریت عمرانی در صندوق خبر داد و افزود: توانمندسازی شرکت‌ها یکی از اهدافی است که صندوق نوآوری و شکوفایی به دنبال آن است وکمک به ساختمان دار شدن شرکت های دانش‌بنیان یکی از موضوعات مورد توجه صندوق نوآوری و شکوفایی در سال پیش رو خواهد بود.


سلطانی از آغاز وصول مطالبات صندوق نوآوری و شکوفایی از اواسط سال جاری خبر داد و گفت: نظارت یکی از بخش های جدی کار صندوق است و ساز و کار وصول مطالبات و نظارت بر روند تسهیلات ارائه شده به طور جدی‌تری دنبال می‌شود.


وی در پایان با ابراز امیدواری نسبت به گسترش فضای دانش‌بنیان شرکت‌های متوسط و بزرگ از افزایش قابل توجه این شرکت‌ها خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود بیش از 2000 شرکت دانش‌بنیان به جمع دانش‌بنیانی‌ها محقق شوند.

 

تاریخ انتشار : 1394/01/18
کد : 73243
تعداد بازدید: 318