پنج شنبه 2 بهمن 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

امکانات معاونت علمی متعلق به همه فعالان عرصه اقتصاد دانش‌بنیان است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: امکانات معاونت علمی و فناوری متعلق به همه فعالان عرصه اقتصاد دانش بنیان است و راهی که در پیش داریم تنها با همدلی به مقصد می‌رسد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: امکانات معاونت علمی و فناوری متعلق به همه فعالان عرصه اقتصاد دانش بنیان است و راهی که در پیش داریم تنها با همدلی به مقصد می‌رسد.

به گزارش دفتر ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، دکتر سورنا ستاری در نشست با روسای پارک‌های علم و فناوری کشور با تاکید بر اینکه رسیدن به توسعه اقتصادی از مسیر اقتصاد دانش‌بنیان تنها با همدلی ممکن است افزود: معاونت علمی و فناوری یک نهاد نوپاست و طبیعی است که در گذشته با مشکلاتی روبه رو شده باشد ولی با همدلی و همراهی یکدیگر این مشکلات را از سر راه بر خواهیم داشت.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه در قانون و آیین‌نامه‌های حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان نیز اشکالاتی وجود داشته است اظهار داشت: در حال حاضر با فرم فعلی قانون پیش می‌رویم تا در مرور زمان مشکلات حل شود، مجلس نیز در این زمینه پیگیر رفع اشکالات قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان است.
ستاری با اشاره به اینکه تمام فعالان حوزه دانش‌بنیان از یک جنس هستند و مهم نیست به کدام دستگاه وابسته ‌باشند افزود: همگی باید با همدلی دست در دست هم بدهیم تا تحولی جدی در اقتصاد دانش‌بنیان رخ دهد.
رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه بنیاد ملی نخبگان در تمام استان‌ها دفتر دارد ادامه داد: یکی از وظایف دفاتر بنیاد نخبگان در استان‌ها این است که نخبگان را در استان نگه‌دارند و پارک‌ علم و فناوری استان نیز از این افراد استفاده کند.
دکتر ستاری با بیان اینکه معاونت علمی و فناوری تسهیل‌گری برای پارک‌های علم و فناوری را از وظایف خود می‌داند گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمادگی دارد در تمامی اموری که پارک‌های علم و فناوری کشور دچار مشکل هستند اقدام کند و پیگیر ماجرا باشد.
ستاری در پایان ابراز کرد: هنر معاونت علمی و فناوری به دلیل نقش فرا دستگاهی‌اش در این است که از تمامی امکانات کشور در همه زمینه‌ها استفاده کند، حال در هر نهاد یا وزارتخانه‌ای که باشد.
خاطر نشان می‌شود؛ در این نشست دکتر بهزاد سلطانی، رئیس هیات عامل صندوق‌نوآوری و شکوفایی، دکتر شیخ زین‌الدین، معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و تعادادی از روسای پارک‌های علم و فناوری کشور به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.
پایان پیام/

 

تاریخ انتشار : 1393/05/14
کد : 73239
تعداد بازدید: 413

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601