فضای عمومی، امنیت روحی برای ورود به کارآفرینی را مهیا کرده است

پرویزی با اشاره به بهبود فضای کارآفرینی نخبگانی، گفت: فضای عمومی، امنیت روحی برای سرمایه‌گذاری در عرصه اشتغال نخبگانی و کارآفرینی را فراهم کرده است.

پرویزی با اشاره به بهبود فضای کارآفرینی نخبگانی، گفت: فضای عمومی، امنیت روحی برای سرمایه‌گذاری در عرصه اشتغال نخبگانی و کارآفرینی را فراهم کرده است.

سید علی‌اکبر پرویزی؛ استاندار خراسان شمالی در نشست هم‌اندیشی با سرآمدان، متخصصان و مستعدان‌برتر استان، بر لزوم استفاده از تفکر و ایده اجتماع نخبگانی و دانشگاهی استان تأکید کرد و گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی استان موظف هستند از ظرفیت و توانایی نیروی‌انسانی جوان و متخصص بومی در همه امور استفاده کنند.

وی افزود: با تزریق اندیشه دانشگاهیان و متخصصان به حوزه‌های مختلف خاصه اجتماعی و اقتصادی می‌توان به خوبی بر تنگناها و مشکلات فائق شد.

پرویزی با اشاره به موضوع اشتغال فارغ‌التحصیلان، اظهار داشت: امروزه ظرفیت کافی برای استخدام دانش‌آموختگان دانشگاه در بدنه دولت وجود ندارد و به نوعی دولت در استخدام نیروی‌انسانی جدید اشباع شده است. در این شرایط باید مسیر به نحوی طراحی شود که با استفاده از ظرفیت بخش‌خصوصی و فراهم‌شدن سرمایه‌گذاری آن در حوزه اشتغال، بتوان از توان این بخش نیز برای ایجاد اشتغال نخبگانی بهره برد. باید دانست نخبگان و مستعدان‌برتر به راحتی در صورت ایجاد بستر مناسب می‌توانند تاثیرگذاری کم‌نظیری در جامعه‌بومی خود داشته باشند.

استاندار خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت حضور فعال دانش‌آموختگان بخصوص مستعدان‌برتر در عرصه کارآفرینی اشاره کرد و بیان داشت: در اوایل انقلاب در فرهنگ عامه جامعه، اشتغال به استخدام در دولت معنا می‌شد اما خوشبختانه در چند سال اخیر با تأکیدات رهبری‌معظم انقلاب و اقدامات انجام ‌شده، روند فعالیت در بازار کسب‌وکار دانش‌بنیان بهبود یافته بطوری که فضای عمومی به سمت ایجاد امنیت‌روانی برای سرمایه‌گذاری پیش رفته است.

پرویزی در پایان با اشاره به دستاوردهای برجام، یادآور شد: روابط‌اقتصادی پایدار بدون داشتن روابط‌سیاسی پویا امکان‌پذیر نیست.

 

تاریخ انتشار : 1395/03/11
کد : 73221
تعداد بازدید: 339