نظرات نخبگان و استعدادهای برتر در بسیاری از امور راه‌گشا است

نشست «هم‌اندیشی استانداری هرمزگان با نخبگان و استعدادهای برتر استان» با حضور دکتر جاسم جادری؛ استاندار هرمزگان، دکتر داوود صمصام‌پور؛ رئیس بنیاد نخبگان استان و جمعی از اساتید، نخبگان و استعداهای برتر در محل استانداری سابق هرمزگان برگزار شد.

نشست «هم‌اندیشی استانداری هرمزگان با نخبگان و استعدادهای برتر استان» با حضور دکتر جاسم جادری؛ استاندار هرمزگان، دکتر داوود صمصام‌پور؛ رئیس بنیاد نخبگان استان هرمزگان و جمعی از اساتید، نخبگان و استعداهای برتر استان هرمزگان در محل استانداری سابق هرمزگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌‍رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دكتر جاسم جادری؛ استاندار هرمزگان در این نشست ضمن اشاره به لزوم تداوم نشست‌های هم‌اندیشی با نخبگان گفت: نظرات نخبگان و استعدادهای برتر در بسیاری از موارد راه‌گشا است.

وی با تأکید بر ضرورت وجود فرهنگ نقد در جامعه افزود: نباید از نقد شدن و نقد کردن هراس داشت چراکه فقط در فضای نقد منصفانه است که می‌توان برای اصلاح امور و رسیدن به نقطه مطلوب راهکار و پیشنهادات لازم را ارائه داد.

نماینده دولت در استان هرمزگان با بیان اینکه نشست با نخبگان استان در جهت اطلاع از نقطه نظرات آنان در راستای اداره بهتر استان تشکیل شده است، اظهار داشت: نخبگان همه اقشار، صنوف، اقوام و مذاهب استان باید در چنین نشست‌هایی حضور داشته باشند و حاضران در این جلسات نباید تنها مختص یک تفکر و اندیشه و گفتمان و حزب و جناح باشند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه تنها طرح مشکل کافی نیست، باید راهکار هم ارائه شود، عنوان کرد: تعداد زیادی از نخبگان و استعدادهای برتر در استان مشغول فعالیت هستند، و هرمزگان در برخی شاخص‌ها، رتبه‌های برتر کشوری دارد که این مهم نشان دهنده استعداد و توانمندی بالای استان است.

جادری با بیان اینکه در بحث فرهنگ و هنر دولت به تنهایی متولی امور نیست و دستگاه‌ها و نهادهای زیادی در این حوزه تاثیرگذار هستند، تصریح کرد: کتابخانه شهدای بندرعباس در راستای مطالبات فرهنگی استان، بازسازی و مقاوم‌سازی شده است و در دهه فجر سال جاری به عنوان فرهنگسرایی که بتواند پاسخگوی نیازهای اهالی مطبوعات و فرهنگ و هنر باشد، آغاز به کار خواهد کرد.

وی در پایان اضافه کرد: افق برنامه‌ها در استان هرمزگان که در حال توسعه و تحول است، روشن است و باید به سمت جذب بخش خصوصی و خیرین و سرمایه گذاران در استان حرکت کرد.

 

تاریخ انتشار : 1393/11/06
کد : 73187
تعداد بازدید: 427