پنج شنبه 9 بهمن 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رویداد هم‌نتict با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

مراسم اختتامیه رویداد «همنت» با حضور استاندار اصفهان، جمعی از نمایندگان مجلس، مدیران دستگاه‌های اجرایی، مستعدان‌برتر سطح استان و رئیس بنیاد نخبگان اصفهان در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

مراسم اختتامیه رویداد «همنت» با حضور استاندار اصفهان، جمعی از نمایندگان مجلس، مدیران دستگاه‌های اجرایی، مستعدان‌برتر سطح استان و رئیس بنیاد نخبگان اصفهان در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رویداد هم‌نت در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات با همکاری بنیاد نخبگان استان اصفهان و حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و اتاق بازرگانی استان توسط شرکت مخابرات استان اصفهان با هدف شناسایی ایده‌های کارآفرینانه، حمایت مادی و معنوی از صاحبان ایده و فرام کردن زمینه مناسب برای تبدیل ایده به کسب‌وکار دانش‌بنیان به مدت چهار روز از تاریخ 21 لغایت 24 شهریورماه در اصفهان برگزار شد.

عباس مقتدایی؛ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در مراسم اختتامیه این رویداد که در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزارشد، گفت: نگاه اجمالی به تحولات چند دهه گذشته حاکی از افزایش سرعت تحولات و تغییرات جهان است. دنیای امروز با سرعت شگرفی به سمت توسعه و پیشرفت در حرکت است بطوریکه تغییر و تحول شرایط کنونی، به یکی از ملزومات زندگی بشر تبدیل شده است.

وی با تبیین تفاوت موجود بین دولت‌های الکترونیک و تحول‌گرا و ناب، اظهار داشت: کشورهای توسعه‌یافته در مرحله دولت ناب هستند؛ این یعنی بر انجام کار بیشتر و هزینه کمتر تمرکز دارند. توجه و تمرکز روزافزون به تغییرات شاخصه و مولفه‌های دولت تحول‌گرا است که البته این دولت در سال 2010 در کشورهای پیشرفته بوجود آمد. ایران اما در مرحله دولت الکترونیک است. تجارت الکترونیک و خدمات برخط از شاخصه‌های دولت الکترونیک است که جهان در سال ۱۹۹۸ آغاز کرد و ما اکنون در آن قرار داریم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن بیان اینکه دولت الکترونیک بر فن‌آوری تمرکز دارد و دولت ناب به توانمندسازی، ادامه داد: برگزاری رویدادکارآفرینی هم‌نت فناوری اطلاعات و ارتباطات(ict)  می‌تواند گامی موثر در عرصه توجه و تمرکز بر توانمندسازی باشد.

مقتدایی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر تولید دانش در عرصه بین‌المللی و پرهیز از بهره‌برداری و مصرف صرف دانش‌های تولیده شده جهان، گفت: نباید از تولید علم کاربردی و حضور موفق در عرصه‌های مختلف فناوری غافل بود.

در بخش دیگری از این مراسم، مشایخی؛ دبیراجرایی این رویداد نیز گفت: رویداد کارآفرینی هم‌نت فناوری اطلاعات و ارتباطات(ict)  برای نخستین بار در کشور به همت بنیاد نخبگان اصفهان و شرکت مخابرات اصفهان برگزار شد. امید است که این امر آغاز راه پیشرفت در امر ict کسب و کارهای جدید باشد.

وی ضمن اشاره به اینکه بیان ایده‌های نوین در حوزه ict و تبدیل آنها به ایده‌های کاربردی با قابلیت تبدیل شدن به کسب و کار و ثروت ازجمله اهداف برگزاری این رویداد بود، تصریح کرد: از میان ۹۰ طرحی که در ابتدای امر توسط علاقمندان ودانشجویان ارائه شد، ۲۴ ایده توسط داوران انتخاب شد. سپس صاحبان ایده‌های‌برتر با تشکیل تیم‌ و با برخورداری از نظرات مشاوران، طرح خود را برای موفقیت در فضای کسب‌وکار تکمیل کردند.

لازم به ذکر است در پایان با اهداء جوایزی از تیم‌های برگزیده تقدیر شد.

 

تاریخ انتشار : 1394/06/28
کد : 73164
تعداد بازدید: 214

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601