رویداد هم‌نتict با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

مراسم اختتامیه رویداد «همنت» با حضور استاندار اصفهان، جمعی از نمایندگان مجلس، مدیران دستگاه‌های اجرایی، مستعدان‌برتر سطح استان و رئیس بنیاد نخبگان اصفهان در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

مراسم اختتامیه رویداد «همنت» با حضور استاندار اصفهان، جمعی از نمایندگان مجلس، مدیران دستگاه‌های اجرایی، مستعدان‌برتر سطح استان و رئیس بنیاد نخبگان اصفهان در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رویداد هم‌نت در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات با همکاری بنیاد نخبگان استان اصفهان و حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و اتاق بازرگانی استان توسط شرکت مخابرات استان اصفهان با هدف شناسایی ایده‌های کارآفرینانه، حمایت مادی و معنوی از صاحبان ایده و فرام کردن زمینه مناسب برای تبدیل ایده به کسب‌وکار دانش‌بنیان به مدت چهار روز از تاریخ 21 لغایت 24 شهریورماه در اصفهان برگزار شد.

عباس مقتدایی؛ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در مراسم اختتامیه این رویداد که در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزارشد، گفت: نگاه اجمالی به تحولات چند دهه گذشته حاکی از افزایش سرعت تحولات و تغییرات جهان است. دنیای امروز با سرعت شگرفی به سمت توسعه و پیشرفت در حرکت است بطوریکه تغییر و تحول شرایط کنونی، به یکی از ملزومات زندگی بشر تبدیل شده است.

وی با تبیین تفاوت موجود بین دولت‌های الکترونیک و تحول‌گرا و ناب، اظهار داشت: کشورهای توسعه‌یافته در مرحله دولت ناب هستند؛ این یعنی بر انجام کار بیشتر و هزینه کمتر تمرکز دارند. توجه و تمرکز روزافزون به تغییرات شاخصه و مولفه‌های دولت تحول‌گرا است که البته این دولت در سال 2010 در کشورهای پیشرفته بوجود آمد. ایران اما در مرحله دولت الکترونیک است. تجارت الکترونیک و خدمات برخط از شاخصه‌های دولت الکترونیک است که جهان در سال ۱۹۹۸ آغاز کرد و ما اکنون در آن قرار داریم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن بیان اینکه دولت الکترونیک بر فن‌آوری تمرکز دارد و دولت ناب به توانمندسازی، ادامه داد: برگزاری رویدادکارآفرینی هم‌نت فناوری اطلاعات و ارتباطات(ict)  می‌تواند گامی موثر در عرصه توجه و تمرکز بر توانمندسازی باشد.

مقتدایی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر تولید دانش در عرصه بین‌المللی و پرهیز از بهره‌برداری و مصرف صرف دانش‌های تولیده شده جهان، گفت: نباید از تولید علم کاربردی و حضور موفق در عرصه‌های مختلف فناوری غافل بود.

در بخش دیگری از این مراسم، مشایخی؛ دبیراجرایی این رویداد نیز گفت: رویداد کارآفرینی هم‌نت فناوری اطلاعات و ارتباطات(ict)  برای نخستین بار در کشور به همت بنیاد نخبگان اصفهان و شرکت مخابرات اصفهان برگزار شد. امید است که این امر آغاز راه پیشرفت در امر ict کسب و کارهای جدید باشد.

وی ضمن اشاره به اینکه بیان ایده‌های نوین در حوزه ict و تبدیل آنها به ایده‌های کاربردی با قابلیت تبدیل شدن به کسب و کار و ثروت ازجمله اهداف برگزاری این رویداد بود، تصریح کرد: از میان ۹۰ طرحی که در ابتدای امر توسط علاقمندان ودانشجویان ارائه شد، ۲۴ ایده توسط داوران انتخاب شد. سپس صاحبان ایده‌های‌برتر با تشکیل تیم‌ و با برخورداری از نظرات مشاوران، طرح خود را برای موفقیت در فضای کسب‌وکار تکمیل کردند.

لازم به ذکر است در پایان با اهداء جوایزی از تیم‌های برگزیده تقدیر شد.

 

تاریخ انتشار : 1394/06/28
کد : 73164
تعداد بازدید: 292