پنج شنبه 1 آبان 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

دور دوم مدرسه بهینه‌سازی انرژی و کسب و کار 23 مهرماه برگزار می‌شود

دوره نخست مدرسه بهینه سازی انرژی و کسب و کار، هفته گذشته برگزار شد و دوره دوم آن از 23 مهرماه به مدت دو روز آغاز خواهد شد.

دوره نخست مدرسه بهینه سازی انرژی و کسب و کار، هفته گذشته برگزار شد و دوره دوم آن از 23 مهرماه به مدت دو روز آغاز خواهد شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، برگزاری دوره نخست مدرسه بهینه سازی انرژی و کسب و کار، توسط ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی از تاریخ 16مهرماه جاری آغاز شد و 17 مهرماه به پایان رسید.

بر همین اساس، دوره دوم این مدرسه از 23 مهرماه آغاز می شود و تا 24 مهرماه جاری ادامه خواهد داشت.

این مدرسه توسط مرکز نوآوری و توسعه فناوری بهینه سازی انرژی و محیط زیست در پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف و با هدف بهینه‌سازی مصرف انرژی و کاهش آلایندگی زیست‌محیطی شروع به فعالیت کرده است .
دوره های مدرسه بهینه سازی انرژی و کسب و کار شامل آموزش های عمومی مربوط به راه اندازی کسب و کارهای نو پا و آموزش های تخصصی حوزه حمل و نقل هیبرید است.

در روزهای ابتدایی برگزاری این دوره ها، کارگاه های دوره مدل کسب و کار و دوره طرح کسب وکار طی 16 ساعت در فضایی صمیمی برگزار شد و حاضران در این کارگاه ها با مفاهیم اصلی در کسب و کار آشنا شدند. 

بر اساس این گزارش، در این دو دوره دانشجویان از استان های تهران، اصفهان، خوزستان، و سیستان و بلوچستان حضور داشتند. همچنین برخی از افراد شرکت کننده در مسابقه طراحی و ساخت دوچرخه هیبرید نیز از شرکت در این دوره ها بهره مند شدند.

در این دوره از برگزاری مدرسه بهینه سازی انرژی و کسب و کار، شرکت کنندگان با تشکیل گروه هایی به صورت کارگاهی طرح کسب و کار پیشنهادی خود را ارائه کردند که پس از بررسی سه طرح برتر کسب و کار بر روی وبگاه قرار خواهد گرفت و در پایان هر دوره نیز گواهی حضور آن دوره از طرف پژوهشکده علوم و فناوری انرژی شریف، به شرکت کنندگان اعطاء می شود.

برگزاری مدرسه در هفته جاری در روزهای 23 و 24 مهر ماه ادامه می یابد و همچنینشرکت کنندگان در این مدرسه نشستی صمیمی با حضور افراد کارآفرین و موثر در حوزه بهینه سازی انرژی و محیط زیست دارند.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به بخش مسابقات سایت ستاد توسعه بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ((ceee.isti.ir مراجعه کنند.

 

 

تاریخ انتشار : 1394/07/22
کد : 73152
تعداد بازدید: 221

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601