نخبگان، پیشگامان توسعه کشور هستند

استاندار کردستان با اشاره به نقش مهم نیروی انسانی متخصص در توسعه هر کشور، گفت: دست مایه اصلی توسعه در هر جامعه‌ای نیروی انسانی است و هر جامعه‌ای نیروی انسانی توانمندتری داشته باشد، بهتر و سریعتر رشد می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌‍رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست «هم‌اندیشی با نخبگان استان کردستان» با حضور مهندس عبدالمحمد زاهدی؛ استاندار کردستان، دکتر صالح ادیبی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان و تعدادی از اساتید دانشگاه‌های استان، نخبگان و صاحبان استعداد برتر در محل سالن شهدای دولت استانداری کردستان برگزار شد.

در این نشست مهندس عبدالمحمد زاهدی؛ استاندار کردستان با اشاره به نقش مهم نیروی انسانی متخصص در توسعه هر کشور، گفت: دست مایه اصلی توسعه در هر جامعه‌ای نیروی انسانی است و هر جامعه‌ای نیروی انسانی توانمندتری داشته باشد، بهتر و سریعتر رشد می‌کند.

وی افزود: نباید از نقش و تاثیرگذاری گروه‌های مرجع در جوامع غافل شد، باید توجه داشت که گاهی اجرای برنامه‌ها و تاثیرگذاری سیاست‌ها از طریق انتقال به گروه‌های مرجع به جهت ارتباط نزدیک با جامعه، زودتر به نتیجه خواهد رسید.

استاندار کردستان در پایان تصریح کرد: نخبگان جامعه، گروه مرجع در حوزه‌های علمی محسوب می‌شوند و با جهت دهی به جامعه هدف می‌توانند در گفتمان اساسی جامعه که همان توسعه است بسیار تاثیرگذار باشند.

در ادامه این نشست دکتر صالح ادیبی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان به بیان پیشینه‌ای از بنیاد نخبگان استان، سیاست‌ها و اولویت‌های بنیاد ملی نخبگان در دوره جدید پرداخت و گفت: ایجاد ارتباط، تعامل و توانمندسازی میان گروه‌های نخبه و هم چنین فراهم کردن محیط جذب و حفظ  اثرگذاری نخبگان در استان از ماموریت‌های بنیادهای نخبگان در استان‌ها است.

وی در پایان بنیاد ملی نخبگان را نهاد شناساگر، هدایتگر و سیاست‌گذار در حوزه نخبگانی کشور معرفی کرد و از تشکیل  شورای علمی استان به ریاست استاندار در استان خبر داد.

 

 

تاریخ انتشار : 1393/10/30
کد : 73151
تعداد بازدید: 370