برگزاری کنگره‌های آموزشی تخصصی در حوزه آزمایشگاهی رنگ جدی‌تری می‌گیرند

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری با برگزاری کنگره‌های آموزشی تخصصی دانش و توانمندی کارشناسان و متخصصان آزمایشگاهی کشور را ارتقا خواهد داد.

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری با برگزاری کنگره‌های آموزشی تخصصی دانش و توانمندی کارشناسان و متخصصان آزمایشگاهی کشور را ارتقا خواهد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رضا اسدی فرد، مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری گفت: کنگره‌های آموزشی پیش‌بینی شده است. بر اساس این برنامه اعضای شبکه در برنامه ای بلند مدت با حضور در آزمایشگاه‌های مختلف عضو شبکه، هر ماه یکبار در دوره‌های دو روزه یک مبحث تخصصی را آموزش می‌بینند.  جزییات این دوره‌ها توسط شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی تدوین شده است و برگزاری بیش از 20 دوره در موضوعات مختلف آموزشی تا پایان سال جاری در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به عضویت قطعی بیش از 250 مرکز آزمایشگاهی در این شبکه آزمایشگاهی گفت: تا کنون بیش از 500 درخواست عضویت خود را به شبکه آزمایشگاهی ارائه کرده اند که با رد 200 درخواست، تعداد 95 آزمایشگاه نیز در مرحله عضویت آزمایشی قرار دارد و درخواست حدود 70 آزمایشگاه توسط  کارشناسان شبکه در حال بررسی است.

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری با بیان این‌که بازدهی بهتر خدماتی و تجهیزاتی آزمایشگاهی‌های کشور در گروی همکاری کارشناسان آزمایشگاه‌های عضو است، افزود: این تعامل و همکاری در قالب کارگروه‌های تخصصی تجهیزات آزمایشگاهی صورت می‌گیرد، همچنین شبکه اجتماعی تخصصی شبکه آزمایشگاهی که همین کارگروه‌ها را به صورت مجازی ایجاد کرده است در راستای تعامل اعضای کارگروه، زمینه تبادل تجربیات در فضای مجازی را به صورت شبانه روزی و مستمر فراهم ساخته است.

وی ادامه داد: فصل‌نامه تخصصی دانش آزمایشگاهی نیز که سیزدهمین شماره خود را منتشر کرد و چهاردهمین شماره آن برای فصل تابستان منتشر می‌شود، بازخورد و برآیندی از دستاوردهای فعالان این حوزه را منعکس می‌کند. 

اسدی فرد با اشاره به رشد قابل توجه خدمات ارائه شده در کارگروه‌های تخصصی این شبکه آزمایشگاهی افزود: کارگروه های تخصصی ضمن نیازسنجی کارشناسان، افراد دارای توانمندی بیش‌تر را شناسایی می‌کند و با انتخاب آنان از میان این کارگروه‌ها، از آنان در راستای ارتقای توانمندی دیگر اعضا استفاده می‌کنند؛ همچنین امکان حضور افراد فعال و توانمند آزمایشگاه‌هایی غیرعضو نیز در این کارگروه‌های تخصصی فراهم شده است.

 

 

تاریخ انتشار : 1395/05/30
کد : 73145
تعداد بازدید: 455