دوشنبه 31 شهریور 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

آدم از خاک ميهنش سر بر مي‌آورد ...

خاک پُر است از خاطرات آدم‌هاي عاشقي که از آغوش مادر آمده‌اند، دنياي اطرافشان را در حد توان خويش زيبا کرده‌اند و به آغوش امن او بازگشته‌اند، شما مادرِ آب و آيينه‌ايد! و همسرتان پدرِ خاک! مي‌شود در این تاريکي‌ها، دنبال ما کودکان گم‌شده خود هم بياييد؟

خاک پُر است از خاطرات آدم‌هاي عاشقي که  از آغوش مادر آمده‌اند، دنياي اطرافشان را در حد توان خويش زيبا کرده‌اند و به آغوش امن او بازگشته‌اند، شما مادرِ آب و آيينه‌ايد! و همسرتان پدرِ خاک! ما فرزندان جامانده شماييم، مي‌شود در این تاريکي‌ها، دنبال ما کودکان گم‌شده خود هم بياييد؟

پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان: مي‌گويند: ميهن مادر است... آدم از خاک ميهنش سر بر مي‌آورد، روي کوچه‌هاي وطن رشد مي‌کند... در آغوش ميهن مي‌بالد و بزرگ مي‌شود... آن‌قدر بزرگ که همه با انگشت نشانش مي‌دهند و مي‌گويند: آن درخت را مي‌بيني! آن درخت در خاکِ ايران رشد کرده؛ مادرش «ايران» است. و کم‌اند آدم‌هايي که دوست دارند بعد از دورانِ شکوهشان به جايي غير از آغوش مادرشان بازگردند!... شايد براي همين باشد که خاک پُر است از خاطرات آدم‌هاي عاشقي که  از آغوش مادر آمده‌اند، دنياي اطرافشان را در حد توان خويش زيبا کرده‌اند و به آغوش امن او بازگشته‌اند...

گفتن همين چند خطِ بالا کافي است تا نگاهِ مادرانه‌اي بر من سنگيني کند!

بانو جان! اين‌طور نگاهم نکنيد! خاک کجا و شما کجا... مي‌خواهيد برايتان از خودتان بگويم؟

شما مادرِ آب و آيينه‌ايد! و همسرتان پدرِ خاک! هر کس که نامِ مادر را روي دوش خود حمل مي‌کند، باور کنيد از روي دست شما نگاه کرده براي مادر شدنش!

شما مادر متولد شديد... شما از کودکي‌تان مادر بوديد! مادر پدرتان... و کيست که نداند مادرها با دستان مجروح هم به غذاي سفره کودکانِ خويش فکر مي‌کنند! مادرها با زخمي بر جان نيز موهاي کودکان خود را شانه مي‌زنند!

حتي پسرهايتان ديده‌اند که شما پيش از اهل خانه، همسايه‌هاي نامهربانتان را دعا مي‌کنيد!...

ما فرزندان جامانده شماييم در سياه‌ترين روزهاي زمين! ما عقب مانده‌ايم! عقب مانده‌ايم از درک مادرانه شما... عقب مانده‌ايم از کاروانِ دست‌هاي نوازش‌گرِ شما!... ما کودکيم و بيشتر نياز به مراقبت و مهر مادري‌تان داريم! شما که سال‌ها پس از آسماني شدنتان تا کربلا به دنبال فرزند رشيدتان رفتيد! مي‌شود توي همين تاريکي‌ها، دنبال ما کودکان گم‌شده خود هم بياييد؟ مي‌شود مادر صدايتان کنيم؟
اجازه هست روزِ بازگشت، به جاي خاک به آغوش شما بازگرديم؟

منبع: «ماهنامه سرآمد»

 

تاریخ انتشار : 1394/04/16
کد : 73108
تعداد بازدید: 217

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601