اردوی جهادی امید؛ طرحی با هدف تربیت نیروی‌انسانی ممتاز و متعهد

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر، اردوی جهادی امید را رویدادی علمی-آموزشی توصیف کرد که با هدف تربیت نیروی‌انسانی ممتاز و متعهد طراحی شده است.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر، اردوی جهادی امید را رویدادی علمی-آموزشی توصیف کرد که با هدف تربیت نیروی‌انسانی ممتاز و متعهد طراحی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رضا آذین؛ رئیس بنیاد نخبگان بوشهر با اعلام خبر برگزاری اولین مرحله اردوی جهادی-آموزشی امید، گفت: این رویداد علمی-آموزشی به عنوان یکی از طرح‌های امید اجتماعی با حمایت استانداری بوشهر برگزارمی‌شود.

وی افزود: طی این رویداد دانش‌آموزان روستاهای کمتر‌برخوردار استان بوشهر در طول سال تحصیلی در رشته‌های ریاضی، دانش‌های نوین و زیست‌فناوری توسط اساتید ممتاز خانه ریاضیات، دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر، پارک علمی کودک‌ونوجوان و همچنین نخبگان و مستعدان‌برتر تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان آموزش می‌بینند.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر با بیان اینکه در سیاست‌های کلی علم‌وفناوری کشور، به جهاد مستمر علمی با هدف کسب مرجعیت علمی‌وفناوری در جهان تأکید شده است، اذعان کرد: طرح آموزشی جهادی امید با در نظر گرفتن ظرفیت‌ها و پشتوانه عظیم فرهنگی، تاریخی و علمی استان و با هدف تربیت نیروی‌انسانی ممتاز و متعهد طراحی شده است و طی آن برای افزایش توان علمی و هدایت تحصیلی دانش‌آموزان تلاش می‌شود.

آذین ادامه داد: در این طرح برای آموزش دانش‌آموزان پایه‌های‌ چهارم تا ششم ابتدایی و مقاطع متوسطه اول و دوم مناطق محروم و کمتربرخوردار شهرستان‌های بوشهر، عسلویه، جم و گناوه برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: اهدای بسته‌های فناوری، آموزشی، فیزیک، زیست و ریاضی به دانش‌آموزان، آموزش مباحث درسی و خلاقانه توسط اساتید خانه ریاضیات شامل مباحث درج شده در کتاب‌های درسی و کتاب‌های آموزشی خلاقانه از جمله ریاضیات کانگورو، آموزش مهارت‌های فرهنگی و شهروندی و آموزش مفاهیم اولیه سلول‌های بنیادی و زیست‌فناوری از جمله برنامه‌های این دوره آموزشی-جهادی است.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر با اشاره به اینکه در طی این دوره مباحث متنوعی در حوزه دانش‌های نوین توسط اساتید پاک علم‌وفناوری خلیج‌فارس و پارک علمی کودک‌ونوجوان به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود، گفت: نانوفناوری و کاربردهای آن در پزشکی، نساجی، هوافضا و صنعت خودروسازی، انرژی‌های نو، نجوم و اخترفیزیک، آموزش نرم‌افزارهای ساخت اپلیکیشن تلفن همراه، طراحی وب، نرم‌افزارهای گرافیکی، نرم‌افزارهای ورد، فلش و پاورپوینت، نرم‌افزار پروتئوس در زمینه شبیه‌سازی مدارهای الکترونیکی، آشنایی با مفاهیم پایه علم الکترونیک، رباتیک، فیزیک نوین، لیزر و اپتیک نوین از جمله مباحثی است که در این دوره آموزش داده می شود.

وی با بیان اینکه در طول این دوره بازدیدهای مختلف علمی-فرهنگی، کارگاه‌های آموزش شهروندی و برنامه‌های فرهنگی، هنری، مذهبی و ورزشی برای دانش‌آموزان پیش بینی شده است، تصریح کرد: بازدید از آزمایشگاه دانشگاه‌های خلیج فارس، علوم‌پزشکی، مرکز پزشکی‌هسته‌ای، بازدید از موزه تاریخ پزشکی، موزه مردم‌شناسی، موزه دریانوردی، اجرای نمایش، اکران فیلم در سینما کانون، اردوهای علمی به خارج از استان، جشن‌های مناسبتی، برنامه‌های فرهنگی و مناسبتی در ایام‌الله و مناسبت‌های مختلف مذهبی بخشی از برنامه‌های فرهنگی و علمی است که در طول سال تحصیلی برای دانش آموزان اجرا می‌شود.

آذین یادآور شد: اولین مرحله از این رویداد علمی با حضور بیش از ۱۵۰ نفر از دانش‌آموزان پایه‌های چهارم تا دهم روستاهای چاهکوتاه، دویره، احمدی، تل‌اشکی، آب‌طویل، تل‌سیاه، حسینکی، بندرگاه، هلیله و جزیره شیف در بوشهر برگزار شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این رویداد با همکاری و تعامل بنیاد نخبگان استان، استانداری و فرمانداری بوشهر، اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان، خانه ریاضیات، پارک علم‌وفناوری خلیج‌فارس، دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر و کانون پرورش‌فکری کودک‌ونوجوان استان بوشهر برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1395/08/25
کد : 73107
تعداد بازدید: 570