جمعه 17 مرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

معيارهاي شناسايي دانشجويان مشمول آيين نامه «اعطاي جايزه‌هاي تحصيلي»

آيين‌نامه «اعطاي جايزه‌هاي تحصيلي به دانشجويان صاحب استعدادبرتر» تلاش مي‌كند تا با شناسايي مشمولان از طريق رصد رفتار و فعاليت‌هاي دانشجويان صاحب استعداد برتر و توجه به مجموعه فعاليت‌هاي نخبگاني دانشجويان در دانشگاه براي توانمندسازي آنها گام بردارد.

پایگاه اطلاع‎رسانی بنیاد ملی نخبگان:  آيين‌نامه «اعطاي جايزه‌هاي تحصيلي به دانشجويان صاحب استعدادبرتر» تلاش مي‌كند تا با شناسايي مشمولان از طريق رصد رفتار و فعاليت‌هاي دانشجويان صاحب استعداد برتر و توجه به مجموعه فعاليت‌هاي نخبگاني دانشجويان در دانشگاه براي توانمندسازي آنها گام بردارد.

دانشجویانی که می‌توانند مشمول جوایز تحصیلی قرار گیرند، شامل برگزیدگان المپیادهای ملّی دانش‌آموزی و دانشجویی، برگزیدگان آزمون‌های سراسری در مقاطع مختلف تحصیلی، دانشجویان ممتاز مؤسسه‌ها، برگزیدگان جشنواره‌های علمی، پژوهشی و فناورانه مورد تأیید بنیاد، برگزیدگان مسابقه‌های قرآنی، برگزیدگان هنری و ادبی، برگزیدگان مسابقه‌های ملّی مهارت و مخترعان برگزیده است كه چنانچه در قياس با ساير دانشجويان بيشترين امتياز از فعاليت‌هاي نخبگاني را كسب كنند به مدت يك‌سال از جايزه‌هاي آيين‌نامه بهره‌مند مي‌شود.

فعاليت‌نخبگاني فعالیتی آگاهانه، خلاقانه و نوآورانه با اثرگذاری محسوس بر پیشرفت کشور در حوزه‌های مختلف از قبیل: علم، فنّاوری، هنر، ادب، فرهنگ و مدیریت با تأکید بر شناخت مسائل و مشکلات کشور است.

دانشگاه‌ها باتوجه به ظرفيتي كه بنياد به هريك از آن‌ها اعلام مي‌كند و براساس ويژگي‌هاي فوق، دانشجويان را براساس فعاليت‌هاي نخبگاني‌شان غربال و تعدادي را به بنياد معرفي مي‌كنند. سپس بنياد با بررسي نهايي حائزان بيشترين امتياز از فعاليت‌هاي نخبگاني را به عنوان برگزيده نهايي انتخاب و به دانشگاه‌هاي محل تحصيل آنان ‌معرفي مي‌كند.

 


تاریخ انتشار : 1393/07/16
کد : 73071
تعداد بازدید: 480

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601