تشکیل صندوق مشترک بین معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و جهاددانشگاهی

با هدف حمایت از طرح‌های فناورانه صندوق مشترک بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جهاد دانشگاهی تشکیل شد.

با هدف حمایت از طرح‌های فناورانه صندوق مشترک بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جهاد دانشگاهی تشکیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، دکتر امید توکلی، رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، درباره برنامه‌های این معاونت برای حمایت از طرح های فناورانه اظهار کرد: یک صندوق مشترک بین معاونت علمی و جهاد دانشگاهی برای حمایت از طرح های فناورانه مورد نیاز شکل گرفته است که در این صندوق مبلغ مشترکی از طرف معاونت علمی و جهاد دانشگاهی تعیین شده است تا در صورت نیاز به صورت وام در اختیار طرح های مورد تایید قرار گیرد.

وی افزود: طرح های مورد حمایت از طرف جهاد دانشگاهی معرفی می شوند و در صورت تایید شدن از سمت بهره بردار، می توانند برای ادامه کار خود از این صندوق وام دریافت کنند.

به گفته توکلی، تاکنون 15 طرح از سوی جهاد دانشگاهی برای دریافت تسهیلات از صندوق مشترک ارائه شده است که باید طرح های مذکور مورد بررسی قرار گیرند تا پس از داوری و در صورت تائید بتوانند از تسهیلات صندوق بهره گیرند.

وی در ادامه تصریح کرد: جلسات منظمی با جهاد دانشگاهی برای داوری طرح ها با حضور متخصصان حوزه و اعضای کارگروه تعیین شده برگزار می شود و در این جلسات طرح های ارسالی نیز مورد داوری قرار می گیرند.

رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین ابراز کرد: در حال حاضر دو طرح در حوزه نفت با موضوع « موتور درون چاهی » برای حفاری مخازن نفتی و «طراحی و ساخت دستگاه نمک زدایی از نفت» و یک طرح با موضوع « بازیابی فلزات گرانبها شامل طلا، نقره، پالادیوم مس از پسماندهای الکترونیکی » مورد تایید قرار گرفته و از تسهیلات این صندوق مشترک بهره مند شده اند همچنین پنج طرح در مراحل پایانی بررسی و دریافت تسهیلات بوده و مابقی در مرحله طی روند داوری قرار دارند.

 

تاریخ انتشار : 1394/06/08
کد : 73035
تعداد بازدید: 379