کشور، نتایج اقدامات امروز بنیاد را در آینده‌ای نزدیک خواهد دید

دانشجوی‌برتر دکتری مهندسی هوافضا دانشگاه صنعتی‌شریف، اعطای تسهیل بیمه اشتغال را یکی از اقدامات بسیار خوب بنیاد ملی نخبگان عنوان کرد و گفت: این اقدام توانسته است موجب طیب‌خاطر مستعدان‌برتر شود.

دانشجوی‌برتر دکتری مهندسی هوافضا دانشگاه صنعتی‌شریف، اعطای تسهیل بیمه اشتغال را یکی از اقدامات بسیار خوب بنیاد ملی نخبگان عنوان کرد و گفت: این اقدام توانسته است موجب طیب‌خاطر مستعدان‌برتر شود.

سجاد رضایت؛ دانشجوی‌برتر دکتری مهندسی هوافضا دانشگاه صنعتی‌شریف در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، آیین‌نامه جایزه‌های تحصیلی را درخور توجه توصیف کرد و گفت: این آیین‌نامه مشکلات مالی دانشجویان خاصه در دوره دکتری را رفع رده است.

وی افزود: دانشجوی دکتری معمولاً برای تأمین هزینه‌های خود مجبور به کار کردن در فضای خارج از دانشگاه است که همین موضوع سهم بسزایی در افت تحصیلی افراد دارد. با آیین‌نامه فرد می‌تواند ضمن حضور مداوم در دانشگاه، در قبال فعالیت نخبگانی از مزایای مالی نیز بهره‌مند شود.

رضایت با بیان اینکه دانشگاه باید خود را با آیین‌نامه جدید تطبیق دهد، ادامه داد: مشارکت دانشگاه در اجرای آیین‌نامه جایزه تحصیلی، نظارت جدی بنیاد را طلب می‌کند چراکه همان‌طور که این امر می‌تواند سبب تسریع و تسهیل مسیر ترسیم‌شده داشته باشد می‌تواند در صورت اعمال سلیقه، خلل هم ایجاد کند. به عنوان نمونه برای تسهیل آموزش‌یاری، در همه دانشگاه افراد تنها یک درس را ارائه می‌دهند اما در دانشگاه صنعتی شریف فرد موظف است دو درس را در طول ترم ارائه دهد که همین موضوع زمینه‌ساز بروز برخی مشکلات است.

دانشجوی‌برتر دکتری مهندسی هوافضا تصریح کرد: یکی از اقدامات بسیار خوب بنیاد ملی نخبگان، تسهیل بیمه اشتغال است. این اقدام توانسته است موجب طیب‌خاطر مستعدان‌برتر شود.

وی حضور فعال مستعدان‌برتر در عرصه عملیاتی را امری ضروری توصیف کرد و گفت: با توجه به فضای اشتغال و شرایط کنونی، مستعدان‌برتر باید با جدیت بیشتری به سمت مهارت‌‌افزایی و توانمندی در عرصه‌های عملیاتی حرکت کنند. البته در این مورد بنیاد ملی نخبگان نیز می‌تواند با برپایی کارگاه‌های آموزشی مورد نیاز و استاندارد زمینه‌ساز تحقق این امر باشد.

رضایت، ایجاد و گسترش ارتباط با صنعت را یکی دیگر از راه‌های ورود به عرصه عملیاتی علم نامید و گفت: متاسفانه علی‌رغم نیاز، صنعت رغبتی برای برقراری ارتباط با دانشگاه ندارد. در حالی‌که می‌توان چالش‌ها و مسائل موجود در صنعت را در قالب طرح و پروژه دانشجویی تعریف کرد تا از این راه هم دانشجو توانمند شود و بتواند در حوزه تخصصی خود ایفای نقش کند و هم صنعت با تکیه بر دانش سطح خود را ارتقاء دهد.

دانشجوی‌برتر دانشگاه صنعتی‌شریف اظهار داشت: دانشجویان خاصه مستعدان‌برتر توان و تمایل بسیاری برای حضور در صنعت دارند که در صورت فراهم شدن این امکان می‌توانند قابلیت‌های خود را به منصه ظهور برسانند.

وی در پایان یادآور شد: در دوسه سال اخیر فعالیت‎ها و اقدامات خوبی در بنیاد ملی نخبگان آغاز شده است که قطعاً کشور در آینده‌ای نزدیک نتایج آن را خواهد دید.

 

تاریخ انتشار : 1395/03/09
کد : 73017
تعداد بازدید: 401