توجه به مفاهیم صلح و خدمت‌رسانیِ دانش‌بنیان هدف اصلی «رویداد فن‌آورانه زنبور عسل»

«رویداد فن‌آورانه زنبور عسل» با هدف جلب توجه و مشارکت اجتماع نخبگانی نسبت به مفاهیم صلح، توسعه و خدمت‌رسانی دانش‌بنیان برگزار شد.

«رویداد فن‌آورانه زنبور عسل» با هدف جلب توجه و مشارکت اجتماع نخبگانی نسبت به مفاهیم صلح، توسعه و خدمت‌رسانی دانش‌بنیان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رویداد فن‌آورانه زنبور عسل به‌همت بنیاد نخبگان استان اصفهان و همکاری باشگاه فناوری‌سلامت دانشگاه علوم‌پزشکی اصفهان مصادف با روز جهانی «علم در خدمت صلح و توسعه» در محل سالن همایش‌های علمی دانشگاه علوم‌پزشکی اصفهان برگزار شد.

شقایق حق‌جوی جوانمرد؛ رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان دراین‌باره گفت: جلب توجه و مشارکت دانشجویان و نخبگان نسبت به مفاهیم صلح، توسعه و خدمت‌رسانی دانش‌بنیان در کشور و تأکید بر نقش کلیدی حوزه سلامت در آنها، مهمترین اهداف برگزاری رویداد فن‌آورانه زنبورعسل بود.

وی، آشنایی نخبگان با ثروت‌آفرینی از راه سرمایه‌گذاری در دانش در حوزه سلامت و همچنین پرورش ایده‌‎های فنّاورانه برای ایجاد اشتغال در حوزه‌های سلامت و پزشکی را از دیگر اهداف طراحی و اجرای این همایش برشمرد.

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان گفت: انتخاب نام زنبور عسل برای نشان فناوری، ناظر به فرمایش سعدی علیه‌الرحمه در باب هشتم گلستان است که «یکی را پرسیدند عالم بی عمل به چه ماند؟ گفت به زنبور بی عسل». بنابراین نام و نشان ویژه این رویداد گویای این واقعیت است که هدف از آموزش و پژوهش‌های علمی دانشگاهی، خدمت، صلح و توسعه است.

لازم به ذکر است، کارگاه مالکیت فکری در تجاری‌سازی، تجربه‌نوردی با حضور اساتید مؤسس شرکت‌های دانش‌بنیان موفق، معرفی ایده‌های فناورانۀ‌برتر در خصوص مسائل مطرح شده از سوی صنایع و همچنین تقدیر از ایده‌های‌برتر از جمله برنامه‌های این رویداد بود.

رویداد فن‌آورانه زنبور عسل با شرکت 300 نفر از اعضای هیئت‌علمی گروه‌های پزشکی، فنی و مهندسی و دانشجویان این شاخه‌ها برگزار و در حاشیه این رویداد نمایشگاه فن‌بازار سلامت با ارائه محصولات دانش‌بنیان سلامت نیز بر پا شد.

تاریخ انتشار : 1395/08/23
کد : 73002
تعداد بازدید: 626